Reklamı Kapat

Dr.Sibel Gören'e Açılan Soruşturma Açıklaması!

Türkiye'nin gündemine oturan İzmit Belediyesi'nden gelen yardıma teşekkür ettiği paylaşımdan dolayı Aile hekimi Sibel Gören’e soruşturma açıldığı iddialarına üzerine İl Sağlık Müdürlüğü'nden yazılı açıklama yapıldı.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

İzmit’te aile hekimi Sibel Gören’e soruşturma açılması ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğü imzalı gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı: “09.04.2020 tarihinde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer almış olan CHP’li başkana teşekkür eden doktora soruşturma’ başlıklı haberler hakkındaki açıklamamız şu şekildedir: İlimiz İzmit ilçesinde görev yapan Aile Hekimi Sibel Gören’in 1 Nisan 2020 günü sosyal medyada ‘Aile Sağlığı Merkezlerinin unutulduğu günlerde…….’ şeklindeki paylaşımından dolayı paylaşılan resmi yazıda da görüldüğü gibi, konunun detaylarını öğrenmek amacıyla yapılmış olan rutin bir araştırma incelemenin kamuoyunda bazı kesimler tarafından farklı algılandığı anlaşılmaktadır.

YAPILAN TÜM YARDIMLAR DEĞERLİDİR

Araştırma inceleme, bir konu hakkında bilgi edinmek, varsa bir aksaklığı düzeltmek için kamu idarelerinde yapılan standart işlem olup bir soruşturma değildir. Bu inceleme sadece paylaşımda bahsedilen malzeme eksikliğinin olup olmadığına yönelik yapılmıştır. Bir belediyemizin aile sağlığı merkezimize yapmış olduğu yardımdan dolayı soruşturma açılması kesinlikle söz konusu değildir. Sağlıkçılarımıza yapılan tüm yardımlar değerlidir. Yapan herkese teşekkür ediyoruz.

YANLIŞ ALGININ DÜZELECEĞİNE İNANIYORUZ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirus hastalığı nedeniyle devletimizin tüm kurumları, belediyeler başta olmak üzere sayısız sivil toplum kuruluşlarının bir dayanışma içinde olduğunu görüyor, memnun oluyoruz. Ancak en güçlü teşekkürü en zor şartlarda bile adeta bir kahraman gibi gece gündüz demeden hep beraber mücadele ettiğimiz değerli sağlık çalışanlarımız hak ediyor tabii ki. Biz, aile hekimimiz ile irtibata geçilerek gerekli diyaloğun kurulacağına, bu konuda ortaya çıkan yanlış algının da en kısa zamanda düzeleceğine inanıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

# CORONA VİRÜSÜ İLE İLİŞKİLİ:

11 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?