Reklamı Kapat

Metin Külünk; “İstanbul Büyükşehir İçerisinden Aldığımız Bilgi Şudur; Sanki virüsün yayılmasını istiyorlar”

“CHP genetik kodları itibariyle milletin değerleri ile çatışmalı bir partidir” diyen AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi salgınla mücadele konusunda son derece yetersizdir. İçeriden aldığımız bilgi şu; sanki öyle bir hava var ki bunlar virüsün yayılmasını istiyorlar” dedi.

Ahmet Akçaalan
Ahmet Akçaalan Tüm Haberleri

BÖLÜM-4

Bugün Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan’ın sorularını yanıtlayan AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk, korona virüs sürecinde CHP’li belediyelerin para toplama kampanyaları düzenlemesine tepki gösterdi. Külünk, “Muhalefet devletin başardıkları karşısında, bir şey üretmemenin çaresizliği içerisindedir” ifadelerini kullandı.

CHP KODLARI MİLLETİN DEĞERLERİ İLE ÇATIŞIYOR

"Salgın CHP’li ile Ak Partiliyi ayırıyor mu? MHP’li ile başka partiliyi ayırıyor mu? Hepimizi ilgilendiriyor. Devlet millet ittifakı dışında kalan bir muhalefet var. Vatandaşımız kahvaltı istiyor devlet kapısına getiriyor. Polis, Jandarma emekli maaşını götürüyor vatandaşın evine götürüyor, milletimiz ise bu kadarını al devlete ver diyor. CHP genetik kodları itibariyle milletin değerleri ile çatışmalı bir partidir”

KURALINA UYGUN HAREKET EDİLDİĞİNDE KİM NE DİYEBİLİR?

“Devletin bu tip gelişmelerde, hazırlıklarını yapmıştır, biz sıradan devlet değiliz. 5 bin yıllık bir tarihimiz var. Devlet kurma, devlet yenileme kabiliyeti en yüksek olan milletiz. Kuralı var usulü var. Kuralına uygun hareket edildiğinde kim ne diyebilir? Devletin birliği hassasiyetimizden asla taviz vermeyiz. Bakın terör örgütü tarihinin en dip noktasında. Terör örgütleri PKK’sı, FETÖ’sü hepsi aynı çizgide devletin birliğini parçalamak için özel bir çaba içerisinde. Bazı CHP’li belediye başkanlarının FETÖ Paralel Devlet Yönetme modeli ile yaptıkları arasında bir fark var mı? Devletin İstanbul’da Valisi var. Yerel yönetimler Valilik ile el ele verir. Buna kimse bir şey diyebilir mi?

O ŞAHSIN BUNLARI SÖYLEMEYE KAPASİTESİ YETMEZ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi salgınla mücadele konusunda son derece yetersizdir. İçeriden aldığımız bilgi şu; sanki öyle bir havalar var ki bunlar virüsün yayılmasını istiyorlar. Çünkü bunların derdi İstanbullulara hizmet değil bunların derdi devletin birliği ilkesini parçalamak. Onun için belediye başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz doğrudan Diyarbakır annelerinin yanına değil, PKK terör örgütünün siyasi kanadının mensuplarının yanına giderek PKK’yı Karadeniz’de meşrulaştırmak için İstanbul üzerinden bir hamle yaptı. Bunu yapan şahıs çıktı dedi ki; “İstanbul Ankara’dan yönetilemez”. Bakın bu lafları söylemeye o şahsın kapasitesi yetmez.

SOSYAL DEVLET GÖREVİ UYGULANIYOR

Devlet son 60 yılda ilk defa milletin beklentilerini, öngörülerini müthiş bir hamle ile yönetiyor. Devlet önde gidiyor. 65 yaş üstü sokağa çıkmadı, yemeği kapısına gidiyor, gıdası kapısına gidiyor. Sosyal devlet görevinin mükemmeliyetçi şekilde uyguluyor. CHP bunun altında kaldı. Referans aldıkları batıya bakma kompleksi oldukları için klasik hayırcılık yapacaklar.

# METİN KÜLÜNK İLE İLİŞKİLİ:

18 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Ahmet Akçaalan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?