Reklamı Kapat

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na Çok Sert FETÖ Eleştirisi!

“FETÖ’cülerin avukatlığını yapmak için birbiri ile yarışıyorlar” diyerek Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ı eleştiren AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk; “Bu arkadaşların dillerin altında başka bir bakla var. Bunlar diyorlar ki FETÖ ile bağ kurun” ifadelerini kullandı.

Ahmet Akçaalan
Ahmet Akçaalan Tüm Haberleri

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik söylemleri hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk, “Tebessüm ediyorum. İnsanlar kendileri ile bu kadar çok çelişmezler. Eğer bu kadar çok çelişiyorlarsa ya geçmişte durdukları yerde samimi değildiler, ya da şimdi geçmişini ret edecek kadar geçmişinden utanıyorlar. Ya bu ya bu” ifadelerini kullandı.

CEFAKAR İNSANLARA SAYGILARI OLSUN

“Bu arkadaşları bende izliyorum. Dün söyledikleri var ortada. Camiamız bu arkadaşlarımızı hep omuzlarında taşıdı hep alkışladı. Hareketin mensupları gecesini gündüzüne katarak bu arkadaşları yıllarca omuzladı. Hiç olmazsa bu tabandaki cefakâr insanlara saygısı olur. Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ettikleri cümlelerin kamuoyu değerlendirmesini yapıyor. Biriniz ekonomiyi yönettiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan arkanızda oldu, biriniz dışişlerini bakanlığı yaptınız, ardından kendinden sonra genel başkan ve başbakanlığı devretti bu çelişkiler yumağının sebebi ne demezler mi?” 

UMARIM DİLLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERİRLER

“Ana muhalefet partisinin dili ile konuşmak bu arkadaşlara yakışmıyor. Üzgünüm. Farklı düşünebilirsiniz ayrılabilirsiniz de ancak ana muhalefet dilini kullanmak bu arkadaşlarımıza yakışmıyor. Sayın Erdoğan’ın bu arkadaşlarımızı nasıl sahiplendiğini bire bir bilenlerdenim. Umarım dillerine çeki düzen verirler. Siyasete ayrılma kendi kararları ancak kullandığınız dil üslup çok önemli”

FETÖ’CÜLERİN AVUKATLIĞINI YAPMAK İÇİN YARIŞIYORLAR

“Sen bana batı başkentlerinin ağzıyla Erdoğan’ı eleştirme arkadaş, FETÖ’cülerin PKK’nın dili ile Erdoğan eleştirisi yapma size yakışmıyor. Farklı düşünmenin ağırlığını koy. İsmini vermeyeceğim hayatlarında çıkmadığı TV kanalına çıkmak için yarışıyorlar. FETÖ’cülerin avukatlığını yapmak için birbiri ile yarışıyorlar. PKK’nın dillendirdiği demokratik özerklik kavramını şirinleştirmek için özel çabaları var arkadaşların. Suriye’de PKK’nın uzantısı ile görüşülmesini istediler. Bu camiadan çıkıp küresel FETÖ şargonu ile Erdoğan eleştirisi yapmak bu iki arkadaşa yakışmıyor”

BUNLAR YENİDEN FETÖ İLE BAĞ KURULSUN İSTİYORLAR

“Bu arkadaşların dillerin altında başka bir bakla var. Bunlar diyorlar ki FETÖ ile yeniden bağ kurun. Sürekli 2002 kodlarından bahsetmelerinin sebebi kendileri FETÖ konusunda konumlandıkları edilgen yere Ak Parti’yi oturtmak istiyorlar. Ak Parti 2002’de neyin mücadelesini veriyorsa bugünde aynı mücadeleyi veriyor. Dillerinin altında sakladıkları yerli ve milli düşünce biçiminden çıkıp, Türkiye’nin çıkarlarını batı üzerinden okuyun diyorlar. Batı mı kaldı? Bu arkadaşlar hala batı aklı üzerinden Türkiye’nin çıkarlarını okumaya çalışıyorlar. Sayın Erdoğan Anadolu çıkarlarını üzerinden yürüyor. 15 Temmuz gecesi neredeydiler? O geceden sonra neredeydiler? CHP’nin başındaki şahsı bir evde gördük bu iki arkadaş neredeydi? PKK’nın arkasındaki akıl merkezinin koordinatlarına teslim oldukları için mi çözüm sürecini gündeme getiriyorlar? Varlıklarını bu topraklardan beslemedikleri için sürekli neo liberal dille kendilerini ifade ediyorlar cevabı milletimiz verecek.”

# METİN KÜLÜNK İLE İLİŞKİLİ:

18 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Ahmet Akçaalan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?