Reklamı Kapat

Pelin Coştur Filiz Resmen Büyükşehir'e İsyan Etti; "Türk halkından ne istiyorsunuz?"

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, yaşanan bayrak tartışmasına değinerek, "Yeter artık! Türk halkından ne istiyorsunuz?" dedi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti  İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, "Milli birlik ve beraberliğin en yoğun olması gereken bu dönemde, TBMM'nin açılışının 100'üncü yılı nedeniyle İzmit Belediye'sinin yollara astığı Atatürk ve Türk bayrakları AK Partili Büyükşehir Başkanlığı tarafından söktürüldü. Bu ülkeye bir gün huzurla nefes aldırmıyorsunuz. Yeter artık! Cansa canını veriyor, malsa malını veriyor, Türk halkından daha ne istiyorsunuz?" diye konuştu.

İşte o açıklama;

Gün geçmiyor ki bu iktidarın Türk halkına verdiği zarara bir yenisi eklenmesin.

Covid-19 salgını tüm dünyayla birlikte ülkemizi de çok ciddi bir şekilde tahrip ediyor. Dünya ülkeleri kendi milli ruhlarıyla vatandaşlarını korumak için her şeylerini ortaya koyarken AKP ve küçük ortağının oluşturduğu tek adamlık iktidarın Türk halkına vermediği zarar kalmadı. Diğer ülkeler sırf kendi vatandaşları yararlansın diye başka ülkelerin satın aldığı tıbbi malzemelere bile korsanlık yapıp el koyarken AKP hükümeti ne yaptı?

Resmi rakamlara göre 82 binin üzerinde Covid-19 pozitif hasta ve 2000'e yakın vefat eden vatandaşımız varken haftalardır bir maske dağıtmayı bile beceremedi. Kendi vatandaşına maske dağıtamayan hükümet, 40'a yakın ülkeye tonlarca tıbbi malzeme gönderdi.

Belediyelerin vatandaşlara yardım etmek için topladığı yardım hesaplarını bloke etti.

Belediyelerin vatandaşlara bedava ekmek dağıtmasını engelledi.

Belediyelerin durumu iyi olmayanlara hergün yemek verdiği aşevlerinin hesaplarını dondurdu.

Tüm ülkeler vatandaşları ekonomik sıkıntı çekmesin diye vatandaşlarına nakit destek sağlarken, AKP hükümeti vatandaştan para istedi.

Salgın yüzünden işleri sıkıntıya giren esnaflara kredi alabilmek için ağır şartlar sunuldu ve bankalar kredi vermedi.

Salgında hastalarımıza hizmet verebilmek için Belediyelerin kurduğu sahra hastanelerine mühür vuruldu. Ama kendileri bir sürü depo ve hangarı sahra hastanesi olarak kullanılabilecekken, sırf bir daha kullanılmasın diye 2 milyar dolar maliyetli Atatürk havalimanının pistlerini yok edip hastane yapmaya kalktılar.

Millet salgınla boğuşurken dünya harikası Salda gölünü yok etmeye çalıştılar.

Son olarak, milli birlik ve beraberliğin en yoğun olması gereken bu dönemde, TBMM'nin açılışının 100. yılı nedeniyle İzmit Belediye'sinin yollara astığı Atatürk ve Türk bayrakları AKP'li Kocaeli Büyükşehir BB'ğı tarafından söktürüldü. Ne kadar engelleseniz ve Atatürk düşmanlığınız artık tescilli olsa da, Atatürk ve Türk bayrağı aşkını zihinlerden sökemeyeceksiniz.

Bu ülkeye bir gün huzurla nefes aldırmıyorsunuz.

Yeter artık! Cansa canını veriyor, malsa malını veriyor, Türk halkından daha ne istiyorsunuz?

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı
Dr. Pelin Coştur Filiz

19 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?