Reklamı Kapat

Fatma Kaplan Hürriyet; “Eğer suçsa, bu suçu işlemeye devam edeceğim”

“Vatandaşımız hizmet etmek eğer suçsa, bu suçu işlemeye devam edeceğiz” diyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ne kadar dağıtamazsınız deseler de ücretsiz ekmek dağıtmaya devam ediyoruz. Bayrak krizinde ise yönettiğim ilçenin her karışına Türk Bayrağı ve Atatürk posteri asmak için kimsede icazet almak, izin almak gibi zorunluluğumuz yok” dedi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Büyükşehir tarafından engellendiğini ifade eden Başkan Hürriyet; “Biz burada Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanı ile zaman zaman göreve geldiğimizden bu yana sıkıntılar yaşıyoruz. Sürekli bizim alanımız, bizim yetkimiz deyip yapacağımız engellemelerle karşılaşıyoruz. En son bu engelleme bayraklarda oldu” dedi.

KİMSEDEN İCAZET ALMAK GİBİ ZORUNLULUĞUMUZ YOK

“Milli bayramlarda biz İzmit’in her noktasında Atatürk ve milli bayraklarla donatıyoruz. İnsanlar milli coşkuyu evlerinde olsa yaşasın. Birazda olsa tebessüm ettirebilmek adına sokaklara taşıyoruz. Seçilmiş bir belediye başkanı olarak yönettiğim ilçenin her karşısına Türk Bayrağı ve Atatürk posteri asmak için kimsede icazet almak, izin almak gibi zorunluluğumuz yok. Ben de İzmit’in seçilmiş belediye başkanıyım”

İSMİMİZİ DEĞİL BELEDİYE LOGOMUZU KOYDUK

“Her dönem yaptığımız gibi bayrak çalışması yaptık. Arkadaşlarımız kurumlar arası sorun yaşamasın diye bayrakları toplamak zorunda kaldılar. Aşacağız inşallah biz kimseden icazet almadan kentin her noktasını süslemeyi başardık. İzmit halkının hediyesidir diye yazdık. Dayanışmayı göstermek adına yaptığımız bir çalışmaydı. Vatandaşımızın dayanışmasını güçlendirmek istedik. İsmimi asla yazmadık sadece İzmit Belediyesi’nin logomuzu koyduk”

ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Vatandaşımız hizmet etmek eğer suçsa, bu suçu işlemeye devam edeceğiz” diyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ücretsiz ekmek dağıtımlarına devam edeceklerini söyledi. Hürriyet, “Belediyelerin korona virüs noktasında önemli mücadelesi var. Engellemelere rağmen çalışıyoruz. Ücretsiz maske üretiyoruz. Siber maske ürettik. Sağlıkçılar, esnaflara her kesime ulaştırdık. Çamaşırhane hizmet veriyoruz. Gıda desteği oluşturduk. Biz gıda sıkıntısı olabilir endişesi ile boş alanlarımıza ekim başladık. Kira destekleri veriyoruz. Kendi bünyemizde olan yerlerden ertelenme değil 3 ay kira almayacağız. Ücretsiz gıda ve her ne kadar dağıtamazsanız deseler de ücretsiz ekmek dağıtımı gerçekleştiriyoruz” dedi.

# FATMA KAPLAN HÜRRİYET İLE İLİŞKİLİ:

23 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?