Reklamı Kapat

Önümüzdeki hafta dünya çapında kullanılabilecek!

Salgın sırasında özellikle evden çalışanlar videolu konferans özelliği olan uygulamaların kullanımını arttırdı. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg de Zoom’a benzer özellikleri içeren yeni hizmetleri ‘Messenger Rooms’u tanıttı. Bu yeni uygulama, önümüzdeki haftalarda dünya çapında kullanılabilecek.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Koronavirüs salgını dünyanın dört bir yanındaki insanları evden çalışmaya ve sosyalleşmeye zorladığı için görüntülü arama hizmetlerinin kullanımı son aylarda patladı.Büyük sanal toplantılar, özelleştirilebilir arka plan gibi eğlenceli eklentileri sayesinde Zoom milyonlarca kullanıcı kazanarak, popüler oldu.

Facebook’un daha önce de büyük rakiplerini alt etmek için, onların özelliklerini taklit ettiği biliniyor. Şimdi de karantina sürecinde çok fazla kullanılan Zoom uygulaması için aynı durum söz konusu.

ZAMAN SINIRI OLMAYACAK 

Teknoloji devinin CEO’su Mark Zuckerberg Messenger uygulamasının ‘Messenger Rooms’ adlı yeni bir video konferans sürümü oluşturduğunu açıkladı

Videolu açıklamasında Zuckerberg, yeni hizmetin kullanıcıların zaman sınırı olmaksızın, aynı anda elli kişiyle toplantı yapmasına olanak tanıyacağını söyledi. Zoom’un ücretsiz sürümü 100 kişiye kadar izin veriyor ancak maksimum kırk dakika görüşme yapılabiliyor.

360 DERECE SANAL ARKA PLAN

Facebook kullanıcıları, Facebook hesabı olmayanları bile Messenger Rooms’a davet edebilecek. Ayrıca Zuckerberg, Zoom’da olduğu gibi sanal arka planların da kullanılabileceğini belirtti.Facebook’un sanal arka planları 360 dereceyi kapsayacak ve bu deneyimi bir sonraki seviyeye taşıyacak.

Messenger Rooms’a şu anda Messenger uygulaması veya ana Facebook platformu üzerinden erişilebiliyor. Şirketin diğer uygulamaları olan Instagram ve WhatsApp’a da yakın zamanda eklenmesi bekleniyor.Bu yeni servis, bu hafta bazı ülkelerde kullanılmaya başlanacak ve önümüzdeki haftalarda da dünya çapında genişletilecek.

WHATSAPP’A DA YENİ GÜNCELLEME GELECEK

Facebook ayrıca, pandemi sırasında kullanımda büyük bir artış gören mevcut video hizmetlerini de genişleteceğini ifade etti. Zuckerberg, uygulamalarında her gün 700 milyondan fazla kişinin video görüşmelerine katıldığını ve son aylarda birçok ülkede kullanımın iki katından fazla arttığını söyledi.

Şirket, mobil mesajlaşma servisi olan WhatsApp’ta aynı anda bir video görüşmesine katılabilecek maksimum kişi sayısını dörtten sekize çıkararak işe başlayacak. Zuckerberg açıklamasında, bu güncellemenin önümüzdeki hafta bağlayacağını da ifade etti.

29 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?