Reklamı Kapat

Büyükakın ve Ali Güney’e Emine Zeybek’in Sözlerini Hatırlattı; "Bir belediye başkanımız yol yapıyorum diye övünemez"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Büyükakın ve AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in övünerek anlattığı Seka Tüneli üzerindeki küp taşları söküp asfalt yaptığı çalışmayı Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğu Uslu, bu sefer Ak Parti MKYK Üyesi Emine Zeybek’in sözlerini hatırlatarak eleştirdi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı ve il yönetim kurulu üyesi Sedat Doğu Uslu, Seka Tüneli üzerindeki küp taşların sökülüp asfalt yapılmasını büyük bir proje gibi yansıtılmasını eleştirmişti. O eleştirilere Ali Güney sert cevap verdi. Güney’e dikkat çeken bir cevap ise Sedat Doğu Uslu’dan geldi. Uslu, Tahir Büyükakın ve Ali Güney’e Ak Parti MKYK Üyesi Emine Zeybek’in sözlerini hatırlattı.

BİRAZ MKYK ÜYENİZİN DİNLEYİN!

“MKYK Üyenizi hiçe mi sayıyorsunuz, biraz dinleyin Ali Güney” diyerek açıklamasını başlayan Sedat Doğu Uslu, “Ak Parti için hangisi doğru. Sayın Güney’e tavsiyem biraz kendi partisinin MKYK Üyesi Emine Zeybek’i takip etsin ve dinlesin. Ne diyor Sayın Zeybek; “Bir belediye başkanımız çöp topluyorum, yol yapıyorum diye övünemez. Biz bunları söylemeye utanırız, övünemezsin. Bunlar asli işlerdir”

ASFALT YAPTI DİYE NASIL ÖVÜNÜRSÜNÜZ

“Şimdi soruyorum size Seka üzerindeki kilit taşları önce döşeyip, sonra israf edip sökerek asfalt yol yaptı diye günlerce övünen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın mı, yoksa Ali Güney olarak siz mi MKYK üyesi Sayın Zeybeği hiçe sayıyorsunuz? Şuna emin olunuz ki; Bu kentte herkes vicdanı kadar vardır, Bu millet inanın her şeyi görüyor.”

KİMSE SESİZ KALMAMIZI BEKLEMESİN

Biz diyoruz ki bu kent ve ülke için kim bir adım hizmet yapıp taş taş üstüne koyarsa ondan Allah razı olsun. Ancak kimse de bizden Kocaeli’nin parasıyla milletin parasıyla kendi reklamını yapanlara sessiz kalmamızı asla beklemesin!

KÜP TAŞI SÖKTÜK DİYE ÖVÜNMEK BU KENTTE HAKSIZLIKTIR

İlçe belediyesinin düzeyinde yapacağı basit bir yol çalışmasını ve bölgesel asfaltı”Büyük şehirin hizmet sınırına girdiği için yapıyor”sanki yıllardır yapılamayan bir sorun gibi algı oluşturarak koskoca büyükşehir çözdü övünmeleri, bu kentte ve Büyükşehir belediyesi kurumsal yapısına yapılmış en büyük haksızlık olacaktır.

SİZİN ELEŞTİRİ KABUL ETMEMENİZ VİZYONSUZLUĞUNUZDUR

Milli görüş belediyeciliğin tarihinde ve geleceğinde asla böyle bir şeyle karşılaşamayacaksınız. Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki ; İçerisinde Ak Parti belediyelerinde olduğu Türkiye genelinde en başarılı 10 büyükşehirler arasında neden Kocaeli Büyükşehir’in olmadığı... İşte sizin bu vizyonsuzluğunuzdan ve eleştirilere asla kabullenmemenizden dolayıdır.

TARİHE GEÇTİN ALİ GÜNEY

Samimice uyarımızı yapıp israf etmeyiniz diyerek, Eleştirimiz olan kilit taşına cevap verip altındaki Seka tünele bağlayacak tek ilçe başkanı olarak tarihe geçtiğinizi kamuoyu nezdinde bilmenizi isterim... Sizler algı ile şehri yönetmeye çalıştığınız için yakındır İstanbul merkezli bir yerden Kocaeli Büyükşehir’e bir ödül aldırarak çizilen imajınızı düzeltmeye çalışırsınız,kim bilir...

SAMİMİ DEĞİLSİNİZ

Biz diyoruz ki keşke samimi olsanız, ama üzülerek ifade etmek istiyorum ki;Siyaseten Samimi değilsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Büyükakın diyor ki “Beni koli dağıtarak göremezsiniz” peki her gün yerel medyaya “Büyükakın’ın talimatıyla binlerce koli dağıtıldı” haberlerini kim geçiyor ? Yoksa Sayın Büyükakın’ı kendi sözleri ile ters köşe yapıp itibarsızlaştıran birilerimi var. Kim samimi ve acımasız !

 

# TAHİR BÜYÜKAKIN İLE İLİŞKİLİ:

19 Mayıs 2020 - Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?