Muzaffer Bıyık; "Darıca’da 100 Milyon TL Altyapı Yatırımı Yapılacak"

Kocaeli Haber - "İstihdam Masası projesi ile iş arayanla işveren arasında köprü kurarak yaklaşık 1500 kişiyi iş sahibi yaptık" diyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, iki yılı değerlendirme toplantısında altyapı çalışmalarına dikkat çekti; "Darıca’nın altyapı sorununa çare olması için yaklaşık 100 Milyon TL altyapı yatırımı yapılacak. Bu kapsamda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.

Elif Çarman
Elif Çarman Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Haber - Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Hilal Bahçe Cafe’de basın mensupları ile  bir araya gelerek 2 yıllık hizmet sürecini değerlendirdi. Muzaffer Bıyık gündeme dair de önemli açıklamalarda bulundu. Darıca’da yapılan kentsel dönüşüm projelerine değinerek açıklamalarda bulundu. Ayrıca Darıca'nın en büyük projelerinden biri olan Gebze-Darıca metrosunun Sabiha Gökçen Havalimanı ve Marmaray'a entegre edileceğini duyurdu. Bıyık, program sonrası basın çalışanları ile oturarak sohbet etti.

BÜYÜKŞEHİR İLE UYUM YATIRIM OLARAK YANSIYOR

Muzaffer Bıyık, "Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile uyumlu ve koordineli bir şekilde Darıca’ya hizmet için çalışıyoruz. Büyükşehir ile uyum içerisinde el ele vererek ilçemize en güzel eserleri kazandırmak istiyoruz.

ULAŞILABİLİR BELEDİYE

Belediye Başkanı olmadan önce seçim meydanlarında sizlere şeffaf olacağımızın, her zaman ulaşılabilir olacağımızın sözünü vermiştim. Bu nedenle seçildiğim ilk gün sosyal medya hesaplarımdan telefon numaramı paylaşmıştım.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Darıca Belediyesi olarak şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket ederek bütün ihaleleri ve meclis toplantılarımızı sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlıyoruz. Her şeyi vatandaşlarımızın gözü önünde şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz.

MİLLET BAHÇESİ AÇILDI

Yaklaşık 960 dönüm alan üzerinde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte inşa ettiğimiz Millet Bahçesi, yürüyüş ve bisiklet yolları, kumsalı, çocuk oyun köyü, hobbit evleri ve sosyal donatı alanlarıyla bölgemizin cazibe merkezi oldu.

MİLLET BAHÇESİ SOSYAL TESİSLERİ

Bölgemizin yeni yaşam alanı olan Millet Bahçesi ile Darıca-Gebze birbirine bağlanırken sosyal tesis eksikliği de giderildi. Hizmete giren 3 adet sosyal tesis ve kafe-restoranlarla vatandaşlarımız eşsiz manzara ile kaliteli hizmete ulaşmış oldu.

METRO ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ulaştırma Bakanlığı’na devredilen Darıca-Gebze-OSB Metro projesi başlarken çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı TBM tünel açma töreni ile tünel çalışmaları da başladı. Metro Projesi daha sonra Sabiha Gökçen Havaalanı ve Marmaray’a entegre edilecek. 14.6 km uzunluğunda olacak ve 12 istasyondan oluşacak.

CENGİZ TOPEL CADDESİ YENİLENDİ

Büyükşehir Belediyemizle birlikte Darıca’nın trafik sorununu çözecek çalışmalara devam ediyoruz. Bu kapsamda İstasyon Caddesi trafiğini rahatlatacak olan ve ilçemizi Eskihisar ile Tatlıkuyu’a bağlayacak olan Cengiz Topel Caddesi’ndeki yenileme çalışmalarımızı tamamladık.

100 MİLYON TL ALTYAPI YATIRIMI

Büyükşehir Belediyesi ve İSU Müdürlüğümüz ile birlikte Darıca’nın altyapı sorununa çare üretmek için kısa, orta ve uzun vadeli planları yapıyoruz. Darıca’nın altyapı sorununa çare olması için yaklaşık 100 Milyon TL altyapı yatırımı yapılacak. Bu kapsamda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

PRESTİJ CADDE UYGULAMASI

Altyapı yenileme projesi kapsamında Aşıroğlu Caddesi’nde başlayan çalışmalar kısa sürede tamamlandı. Üstyapı çalışmalarının da tamamlandığı Aşıroğlu Caddesi, Prestij Caddesi uygulaması ile birlikte modern bir görünüme kavuştu.

ÇÖPLERİ YER ALTINA ALIYORUZ

Prestij Cadde uygulamaları kapsamında çöp konteynırlarını yer altına alıyoruz. İlk etapta Aşıroğlu Caddesi’nde başlayan uygulama ile çöp konteynırlarının yer altına alınması çalışması Darıca merkezde devam etti.

ASFALT YAMA EKİPLERİ KURDUK

Darıca’nın sokaklarında çukur kalmaması için yol bakım ve asfalt yama ekibi kurduk. Ekiplerimizle birlikte bugüne kadar toplamda 3 bin 100 farklı noktada asfalt yama çalışması yaptık. Oluşturulan 5 ayrı ekiple toplamda 89 bin metrekare parke yol ve tamirat çalışması gerçekleştirdik.

OSMANGAZİ MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞI AÇILDI

Osmangazi Mahallemizde yaşanan sağlık ocağı ve aile hekimliği sorununu çözmek için adımlar attık. Göreve gelir gelmez eksikleri gidermek için çalışma yaptık. Doktor atamalarının da yapıldığı Osmangazi Mahallesi Sağlık Ocağının açılışını gerçekleştirdik.

KAZIM KARABEKİR HALK SAĞLIĞI VE KÜLTÜR MERKEZİ

Kazım Karabekir Mahallesi’nde Halk Sağlığı ve Kültür Merkezi’nin temelini attık. Adeta mini bir kültür merkezi olarak faaliyet gösterecek olan projede çok amaçlı derslikler, fuaye alanı, konferans salonu, kütüphane gibi alanlar yer alacak.

BAYRAMOĞLU’NA SAĞLIK KOMPLEKSİ

Bayramoğlu’nda yapımına başlanan Darıca Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi toplamda 7 bin metrekare inşaat alanından oluşacak ve 3 katlı inşa edilecek. Alt katı aile hekimliği birimi, orta katı ilçe sağlık müdürlüğü ve üst katı da eğitim birimleri ve konferans salonları olacak.

KAPALI PAZAR TAMAMLANIYOR

Darıca merkezde yapımı devam eden Sabit Kapalı Pazar alanında mevcut ihaleyi iptal ederek projeyi revize ettik. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemize yakışan modern bir kapalı pazar alanını en kısa sürede hizmete açacağız.

BALYANOZ KOYU 2. ETAP BAŞLADI

Bayramoğlu Bakyanız Koyu’nda ikinci etap çalışmalarımıza başladık. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yapacağımız çalışma ile Bayramoğlu’nda yeni bir sahil parkı inşa edeceğiz. Bölgenin yeni cazibe merkezlerinden birisi olacak olan Balyanoz Koyu toplamda 3 bin 128 metre uzunluğa sahip olacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜME START VERDİK

Darıca’da geniş çaplı bir kentsel dönüşüm için çalışma başlattık ve Emek Mahallesi’nden start verdik. 256 Evler bölgesinde başladığımız toplam 329 dairelik projenin ardından diğer mahallelerde de kentsel dönüşüm çalışmalarına devam edeceğiz.

BESLENME NOKTALARI OLUŞTURDUK

Sokak hayvanları için ilçemizin farklı adreslerinde beslenme noktaları oluşturduk. Toplam 25 ton mama desteğinde bulunurken ayrıca Hayvan Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezimizde yaralı hayvanların bakımını ve tedavisini yaptıktan sonra tekrar doğaya bırakıyoruz.

SOSYAL TESİSLERİ YENİLEDİK

Söz verdiğimiz gibi sosyal tesislerimizdeki fiyatları yarı yarıya indirdik. Sosyal tesislerimizi ilçemize yakışan modern mekanlar haline getirmek için yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Darıca sahilde bulunan Deniz Köşkü, Seyir Köşkü, Teras Kafe ve Dudayev Kafe’yi yeniledik.

YENİ SOSYAL TESİSLER AÇTIK

Sosyal tesislerimize yenilerini eklemek için çalışma yaptık. Bayramoğlu Balyanoz Koyu’ndaki sosyal tesis ihtiyacını gidermek için Balyanoz Kafe’yi hizmete açtık. Metro inşaatı nedeniyle kapanan Hilal Kafe’yi de yeni yere taşıyarak modern bir kafeyi daha ilçemize kazandırdık.

MEZARLIK EK HİZMET BİNASI

Balçık Mezarlığı’na gelen vatandaşlarımız için Ek Hizmet Binası ve taziye evini tamamlayarak hizmete açtık. İki katlı mezarlık hizmet binasının içerisinde erkekler ve kadınlar için ayrı tuvaletler, mescit ve taziye alanı bulunuyor.

MEMLEKETE ÜCRETSİZ CENAZE NAKİL HİZMETİ

Vatandaşlarımıza doğumundan ölümüne kadar her alanda hizmet etmek belediye olarak görevimiz. Göreve gelir gelmez cenaze nakil hizmetini başlatarak cenazesini memlekete götürmek isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz araç tahsis ediyoruz.

YENİ SEMT SAHALARI İNŞA ETTİK

İlçemizde bulunan parkları yenileyerek modern hale getirirken yeni parklar da inşa ediyoruz. Farklı mahallelerde 7 adet yeni semt sahasını hayata geçirerek ailelerimiz ve çocuklarımızın güzel vakit geçireceği alanlar oluşturduk.

KENT ESTETİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ

Darıca Belediyesi olarak bir yandan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeleri hayata geçirirken bir yandan da kent estetiğine önem veriyoruz. Şehrimizi güzelleştirmek adına farlı noktalarda kent mobilyaları ve grafiti sanatıyla ilçemize estetik görünüm kazandırıyoruz.

YENİ NESİL PARKLAR

İlçemize yeni ve modern parklar kazandırmak adına çalışıyoruz. 7 yeni park ve 2 adet yeni nesil park ile birlikte 9 adet yeni park inşa edildi. Bitki ve ağaç çeşitleriyle de renklendirilen parklar hem çocuklara, hem gençlere hem de ebeveynlere hitap edecek şekilde tasarlanıyor.

ÖĞRENCİLERE FİDAN DAĞITIYORUZ

Her yıl ilkokula yeni başlayan öğrencilere yeşili sevdirmek adına fidan dağıtıyoruz. İlk yıl 4 bin öğrenciye çam ağacı fidanı dağıtırken 2020 yılında ise 4 bin öğrenciye zeytin ağacı fidanı dağıttık. İlk Ses İlk Nefes İlk Harf Ormanı projesi kapsamında her yıl öğrencilerimizle buluşmaya devam edeceğiz.

ÇINARALTI MEYDANI YENİLENDİ

İlçemizin simgesi olan Tarihi Çınaraltı Meydanı’nda yenileme çalışması yaparak çevre düzenlemesi, ışıklandırması ve mimari yapısıyla Darıca’ya yakışan modern bir meydan inşa ettik. Kent mobilyaları ve bitki çeşitleriyle renklendirilen Çınaraltı Meydanı, Darıcalıların huzur bulacağı bir mekan haline geldi.

YENİ YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI

Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Millet Bahçesi içerisinde yeni yürüyüş ve bisiklet yolları oluşturduk. Aynı şekilde Bayramoğlu Balyanoz Koyu’nda da yeni yürüyüş ve bisiklet yolları inşa ediyoruz. Darıca genelinde devam eden çalışmalar kapsamında bisiklet yolları arttırılacak.

DİJİTAL KÜTÜPHANE HİZMETİ BAŞLADI

Herkes dilediği her zaman kitap okuyabilsin diye dijital kütüphane uygulamasını hayata geçirdik. Yaklaşık 30 bin kitabın içerisinde olduğu Dijital Kütüphane ile bütün kitaplar ücretsiz olarak okunabiliyor. Dijital Kütüphane’ye üye sayısı ise yaklaşık 11 bin kişidir.

KİTAP KAFE’Yİ HİZMETE AÇTIK

Özellikle gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla açılan Kitap Kafe, 30 Ağustos Zafer Parkı içerisinde Darıcalı kitapseverlerin hizmetine girdi. Kitap Kafe’ye gelerek ders çalışan veya kitap okuyan 18 yaşın altındaki gençlere belediye olarak ücretsiz meyve suyu ve kek ikramında bulunuyoruz.

İSKOLİYE SANAT AKADEMİSİ

İlçemizdeki en büyük eksiklerden biri olan kültür sanat alanında adım attık ve gençlere yönelik Tiyatro ve Müzik Okulu açtık. “Gelenekten Geleceğe” anlayışını benimsediğimiz İskoliye Sanat Akademisi’nde dersler de tarihi İskoliye Mektebi’nde düzenleniyor.

TRAFİK EĞİTİM PARKI

4.5 bin metrekare alanda inşa ettiğimiz Trafik Eğitim Parkı’nda, çocuklara trafik eğitimleri verilecek. Trafik Eğitim Parkı’nda, sürüş parkuru, bisiklet parkuru, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşak, otobüs durakları, alt geçit ve üst geçit gibi trafikte önem arz eden alanlar bulunacak.

KİGEM İLE 7’DEN 70’E EĞİTİM

Mahallelerimizde bulunan Bilgi evlerinde isim ve konsept değişikliğine giderek Kişisel Gelişim ve Çocuk Eğitim Merkezi’ne (KİGEM) dönüştürdük. Kadınlar ve çocukların aynı anda hizmet alacağı KİGEM ile 7’den 70’e herkese eğitim veriliyor.

GENÇLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Darıca Belediyesi olarak KİGEM ile hem kadınlara hem çocuklara hizmet verirken bunun yanı sıra gençlere yönelik sınavlara yönelik de kurslar düzenliyoruz. Ayrıca kişisel gelişim ve meslek edindirme kurslarıyla da vatandaşlarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Bugüne kadar farlı branşlarda toplam 12 bin 666 kişiye kurs hizmeti verdik.

GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ

Darıca Belediyesi olarak her yıl geleneksel olarak yaptığımız Sünnet şöleni ile 2019 yılında 600 çocuğumuzu sünnet ettirdik ve aileleriyle mutluluklarını paylaştık. 2020 yılında ise pandemi nedeniyle sünnet şöleni gerçekleştiremedik.

KARİYER SOHBETLERİ DÜZENLEDİK

Darıca’da kültür sanat alanında birçok etkinliğe imza atarken çeşitli söyleşiler ve konferanslar düzenleyerek alanında başarılı olmuş birçok değerli ismi Darıcalı gençlerimizle buluşturduk.

GENÇLER İÇİN YAZARLIK OKULU

Yazıya ve yazarlığa ilgi duyan gençlere eğitim vermek amacıyla “Bir Yazar Okulu” projesini hayata geçirdik. Yazarlık Okulu ile ülkemizin önemli ve başarılı yazarlarını Darıcalı gençlerle buluşturduk.

DARICA KİTAP FUARI

60 yayınevi, 60 yazar ve 1 milyon kitaba ev sahipliği yapan Darıca Kitap Fuarı, imza günleri ve söyleşilerle Darıcalılara unutulmaz bir fuar deneyimi yaşattı. 1. Darıca Kitap Fuarı kitapseverlerden yoğun ilgi görürken fuarı yaklaşık 80 bin kitapsever ziyaret etti.

İSTİHDAM MASASI İLE İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM

Darıca Belediyesi olarak bir diğer önceliğimiz de istihdam konusu oldu. Göreve başlar başlamaz ilk uygulamaya koyduğumuz İstihdam Masası projesi ile iş arayanla işveren arasında köprü kurarak yaklaşık 1500 kişiyi iş sahibi yaptık.

MAHALLELERDE GÖNÜL BULUŞMALARI

Sizlere söz verdiğimiz gibi Gönül Buluşmaları kapsamında her mahallemizde halk buluşmaları düzenleyerek vatandaşlarımızla birebir görüştük ve sorunlarını, taleplerini yerinde dinleyip çözüm ürettik.

SOSYAL MEDYA GÖNÜL BULUŞMALARI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kalabalık etkinlikler iptal edilirken mahallelerde gerçekleşen halk buluşmalarını sosyal medyaya taşıdık. Sosyal Medya Gönül Buluşması programları ile canı yayında vatandaşlarımızın sorularını cevapladık.

DAHA TEMİZ BİR DARICA

Darıca Belediyesi olarak gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak adına çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Atık Getirme Merkezimizde 3 bin 539 ton ambalaj atık, 3 bin 496 ton cam atık, 245 ton tekstil atığı, 23 bin 200 litre atık yağ ve 5 bin adet lastiği geri dönüşüme kazandırdık.

ÇÖP TOPLAMA ARAÇLARINI SATIN ALDIK

Belediye bütçesini daha etkin kullanmak ve daha kaliteli hizmet verebilmek için çöp toplama araçlarını satın aldık. Böylece çöp toplama konusunu kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz.

ARAÇ FİLOMUZU GÜÇLENDİRDİK

Çöp araçlarının yanı sıra park bahçelerde, fen İşlerinde ve cenaze nakil hizmetlerinde kullanılmak üzere yeni araçlar, iş makineleri ve otobüsleri de kendi bünyemizde satın alarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

ÇÖP TAKSİ UYGULAMASINI BAŞLATTIK

Bölgemizde bir ilk olan Çöp Taksi projesini hayata geçirerek daha temiz bir Darıca anlayışıyla hizmet veriyoruz. Çöp Taksi uygulaması ile 5 bin 528 farklı noktadan evsel atık topladık.

SOKAK TEMİZLİK EKİPLERİ KURDUK

Darıca Belediyesi olarak sokak temizlik ekipleri oluşturarak mahallelerde kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştirdik. Ayrıca boş arsa temizlikleri, ilaçlama, ot biçme gibi hizmetlerle daha temiz bir çevre için çalışmalar yaptık.

ENGELSİZ BİR YAŞAM

Kısa adı DAREN olan Darıca Engelsiz Yaşam Merkezi’mizde okuma-yazma, filografi, takı tasarım, el sanatları ve e-KPSS gibi 9 farklı branşta özel vatandaşlarımıza eğitimler vererek hayata hazırlıyoruz.

GENÇLERE HEDİYE İNTERNET DESTEĞİ BAŞLATTIK

Gençlerin bir abisi ve arkadaşı olarak onları çok seviyor ve önemsiyorum. Kartvizit şeklinde hazırladığımız ve içerisinde 1 GB internet bulunan kartvizitleri sokakta karşılaştığımız gençlere hediye ediyoruz.

SU SPORLARI MERKEZİ DARICA (PİRAT)

Denizlerle çevrili olan Darıca’nın su sporları merkezi olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. EUROSAF Avrupa Pirat Şampiyonası’na Darıca olarak ev sahipliği yaptık. 7 ülkeden 116 sporcunun katıldığı şampiyona ile ilçemizin tanıtımına katkı sunduk.

1800 KİŞİLİK SPOR SALONU

Büyükşehir Belediyemiz işbirliği ile Bağlarbaşı Mahallesi’nde inşa edilen 1.800 kişilik spor salonu, toplamda 34 milyon 334 bin TL’ye mal oldu. Yapımı tamamlanan Darıca Kapalı Spor Salonu, modern yapısı ve imkanları ile bölgemize hizmet verecek.

SIRASÖĞÜTLER SPOR SALONU

Sırasöğütler Mahallemizde kapalı spor salonu inşaatımızı tamamlayarak hizmete açtık. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın ismini verdiğimiz spor salonumuzu kadın ve çocuk yaşam merkez olarak planladık.

ERKEKLER HAVUZU VE MODERN SPOR KOMPLEKSİ

Nenehatun Mahallesi’nde yer alan Deniz Yıldızları Lisesi içerisinde bulunan Erkekler Havuzu’nun alt katı spor salonuna dönüştürüldü. Yüzme havuzuyla birlikte sauna ve buhar odasının yer yer aldığı spor salonunda gençler, bokstan, karateye ve Muay Thai'ye kadar birçok farklı branşta spor yapma imkanına kavuştu.

BAYANLAR HAVUZU VE SPOR SALONU

Darıca’nın spor şehri olması adına çalışmalarımızı sürdürürken Şehit Hasan Kaya İmam Hatip Ortaokulu altında bulunan bayanlar havuzu yeniledik. Modern spor salonu da oluşturarak kadınlar için fitness ve salon sporları yapabilme imkanı sunduk.

NENEHATUN AMATÖR SPOR SAHASI TEMELİNİ ATTIK

Nenehatun Amatör Spor Kompleksi’nin temelini attık. Toplam 2.136 metrekare alanında inşa edilecek tesisimizde 3 adet çok amaçlı salon, 6 adet amatör spor kulüp odası, 2 adet ev sahibi ve rakip takım müsabaka odası, hakem odaları, duş alanları yer alacak. Darıca’ya ve spora yakışan bir tesisi kazandıracağız.

SPOR ŞEHRİ DARICA

Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü bünyesinde bulunan 2 branşı yeni yatırımlarla 8 branşa çıkardık. Atletizm ve Karate’nin yanına boks, muay thai, tekvando, yüzme, bilek güreşi ve halk oyunları branşlarını da ekledik. 90 olan lisanslı sporu sayısını 402’ye ve 8 olan Milli sporcu sayımızı da 30 Milli sporcuya çıkardık.

İLÇEMİZİ VE ÜLKEMİZİ GURURLA TEMSİL ETTİK

Darıca Belediyesi olarak spora ve sporcuya yaptığımız yatırımların meyvesini kısa sürede topladık. Sporcularımız gerek Darıca Belediyesi gerekse de Milli Takım forması altında hem ilçemizi hem de ülkemizi başarıyla temsil etti. Sporcularımız Avrupa ve dünya şampiyonlarında elde ettikleri başarılarla gururumuz oldular." ifadelerini kullandı.

# KOCAELİ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ HABER İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ YEREL YÖNETİMLER İLE İLİŞKİLİ:

16 Haz 2021 - 16:18 - Yerel Yönetimler

Muhabir Elif Çarman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sizce Kocaeli'nin En Başarılı Belediye Başkanı Kim?