Gizle

Hodri meydan…!

Hodri meydan ne güzel bir kelimedir.

Özellikle Kocaeli halkı için farklı anlamları da vardır.

Kimileri için Kocaelispor’un azimli, iradeli, heyecanlı taraftar grubunu simgelerken kimileri için cesur, genç ve kalemi güçlü bir simanın sahibi olduğu ilkeli haber sitesini sembolize eder.

Tabi bir de bu kelimenin halk tarafından bilinen genel bir ifadesi vardır. Hani ben buradayım buyur gel, meydan burada, er burada demektir. İşte bu kentte birisi var, genç ve kalemine güvenen. Kalemşor diye tabir edebileceğimiz ilkeli bir gazeteci. İçinde ve hayatında yaşadığı fikirler için mücadele eden bu genç savaşını kalemi ile vermeye çalışan birisi.

Birkaç yıl önce ‘’Hodri meydan’’ dedi kalemini satan, satılık kalemlere.

Cılız çıkan sesi gün geçtikçe gürleşti. Satılık kalemler gibi maddi menfaat gütmediğinden dolayı düşüncesinden, ideolojisinden taviz vermedi. Gürleşen sesini daha yükseklere ulaştırmak için yeni bir adım attı. Bugün Kocaeli haber sitesini kurdu. Kendi deyimiyle değişim yaptı, yenilendi. Kim diye sorarsanız bu genci, Ahmet Akçaalan. Tabiri caizse, benim için Ahmet abi. Çıktığı bu meşakkatli yolda, nacizane bizlerden de fikir alması ve yazar kadrosuna beni de dahil etmesi çok mutlu etti. Gayet tabi ilkyazımda kendisi ile ilgili görüşlerimi aktarma hissiyatı doğdu. Ahmet Akçaalan’ın benim gözümde tasviri budur. Ki gazete için yaptığımız görüşmeler de yapmak istedikleri ve anlattıkları da, şahsı hakkında ki düşüncelerimi onaylar nitelikte.

‘’Hodri meydan’’ dedi görüşmemizde. Buyur kardeşim, meydan senin, mücadelede varım diyorsan gel yaz dedi. Habercilikle, yalakalığı karıştıran, bukalemun kılıklı gazeteci müsveddelerine de hodri meydan dedi. Ayrıca her görüşten kalemine güvenenlere de hodri meydan deyip yazmaya davet etti. Kısacası duruşunun ve görüşünün gerektirdiği şekle uygun olarak hedefini yükseltti.

Diyeceğim şu ki: Ulu önder Atatürk ülkeyi bulunduğu zor süreçten çıkarmak için mücadeleye başladığında birçok insan imkânsız olarak görmüştü. Duruşunu bozmayan, inancını kaybetmeyen Atatürk insanlarımıza neler yapılabileceğini ve imkânsızın başarılabileceğini ispatladı.

Ya da Başbuğ Alpaslan Türkeş tabutluktan çıktıktan sonra kurduğu parti ile milyonların gönlüne gireceğine inanmıştı ve başardı da. Bu büyük örnekler hayatımızın her alanında, atacağımız her adımda yolumuza ışık tutar. Ahmet Akçaalan’da bunu görmüş olacak ki Hodrimeydan diyerek çıktığı bu yola, Bugün Kocaeli diyerek devam edecek.

Gönlümüzden geçen ahlakını, duruşunu, ilkelerini bozmadan bu zorlu yolda başarılı olmasıdır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İbrahim İnanç Çakıroğlu - Mesaj GönderYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İbrahim İnanç Çakıroğl - Düşüncelerin için çok teşekkür ederim hocam

Yanıtla . 0Beğen 12 Ocak 02:30
01

Bekir Çakır - Hayırlı olsun, tebrik ediyorum yeğenim. Zor bir görevi seçtin . Allah yardımcın olsun.

Yanıtla . 2Beğen 08 Ocak 16:57

Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?