Gizle

Bizi bekleyen tehlike...!

Sevgili okurlar,

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi emperyalist güçler ABD,AB ve İsrail başta olmak üzere bölgemizde ve ülkemizde yapmak istedikleri harita değişiklikleri uzun zamandır devam etmektedir. Rahmetli Erbakan Hocamızın yıllar önce söylediği gibi ‘’Suriye’ye müdahale edilirse anlayın ki sıra Türkiye’ye gelmiştir’’ sözü maalesef haklı çıktı.

Yöneticilerimizin de yakın zamanda fark ettikleri bu tehlikeyi bertaraf edebilmek için bu şer güçlerin çalışma biçimlerini yakından bilmek zorundayız. Emperyalist güçler hedefledikleri ülkede karmaşa çıkarmak ve emellerine ulaşmak için her yolu denerler. Seksenli yıllarda genç olanlar şunu hatırlarlar, ülkemizde hem sağcıya, hem solcuya hem sendikacılara, hem iş verenlere, aynı ülke tarafından yardım edildiği, hatta karşıt öğrenci gruplarının aynı ülke tarafından silahlandırıldığı tespit edilmiştir. Bu ülkelerin çalışma metotları şeytana bile pes dedirtir.

Bir örnek vermek gerekirse soğuk savaşın çeşitlerinden olan ekonomik savaşta rakip ülkenin milli ekonomisine katkıda bulunan büyük sanayi kuruluşları hedef alınır. Amaç bu kuruluşların çalışmaz hale gelmesidir eğer bu başarılırsa rakip ülkenin ekonomisi felç olur, borç almak zorunda kalır. Belli bir miktar borçlandıktan sonra ödeme zorluğuna düşer o zamanda emir almaya başlar.

Emperyalistler bunu başarabilmek için o ülkede işçileri haklı gerekçeler göstererek greve teşvik eder, işverene başka yatırım alanları göstererek lokavta teşvik eder, öğrencileri veya sivil halkı bu kurumların zararına inandırır. Çevreye zarar verme, ekolojik dengeyi bozma vb. başka gerekçelerle her kesimi kışkırtır. Sebepleri her ne kadar haklı olursa olsun işçi, işveren ,öğrenciler STK’lar vb. eğer bu kurumun faaliyetinin durmasını gerektirecek bir faaliyet içine girerlerse istemeden de olsa emperyalist güçlere hizmet etmiş olurlar.

Halbuki yapmaları gereken şey, her ne sebeple olursa olsun o sanayi kuruluşlarının faaliyetinin devam etmesini temin etmektir. Belki bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalabilirler ancak genelde kendileri kazanmış olur ve emperyalist oyunlar boşa çıkar. Tıpkı bunun gibi bölgemizde Türkler , Kürtler , Araplar ve Farslar birlik olursa emperyalist güçlerin oyunları bozulur.

Türklerin ,Kürtlerin ,Arapların ve İranlıların birbiriyle çatışması için var olan fay hatlarını dinamitleyen emperyalistler ellerindeki her türlü kozu kullanarak bu birlikteliğin önüne geçmeye çalışıyor. Kısa bir zaman önce PYD’ ye yardım eden ABD ,Türkiye’ye ahlaksız bir teklifte bulundu. Bize ‘’siz operasyonları durdurun biz PYD’ ile , PKK’yı karşı karşıya çatıştıralım’’ dediler. Halbuki bu zihinlerinin arka planında bize karşı kurdukları oyunun dile getiriliş şekliydi. Biz bölge halkları olarak kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız, geçici kazançlar için birbirimizle çatışarak emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmemeliyiz, bu cümlenin iz düşümü olarak ülkemizde de farklı etnik ve mezhebi farklılıkların ön plana çıkarılması, çatışma ortamının meydana getirilmesi veya gerilimin arttırılması küçük bazı siyasi menfaatler getirse dahi bunlara tenezzül edilmemelidir.

Çünkü böyle bir yöntem emperyalistlerin ekmeğine yağ sürer, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul edip asgari müşterekte birleşerek ülkemizi bu badireden selamete çıkarmak zorundayız. Meseleye milli güvenlik açısından bakıldığı takdirde ülkemizde siyasi parti lideri olarak Saadet Partisi genel başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nun farklı siyasi görüşlerle ve farklı çevrelerle kurmaya çalıştığı diyalog ve kullandığı birleştirici üslup bu oyunun farkında olduğunun kanıtıdır. Bu oyunların bozulabilmesi için siyaseten de oyun kurmak gerektiği malumdur ve görünen o ki bu işi bilge başkan Halit Şengül'ün Köşe Yazısı.

Saygı ve sevgilerimle…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Halit Şengül - Mesaj GönderYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?