Reklamı Kapat

Neden Üzülmez?

Kısa bir not aktarmam lazım,

Köşe yazılarımı takip edenler bilir, hakim olamadığım konularda kolay kolay yazmam.

Herkes kendi işini yapsın derim.

Gazetecilik alanı içerisinde dahi uzmanlaşmadan yanayım.

Bir insan her şeyi aynı anda bilemez.

Biliyorum diyenlerin durumu ortada…

Spor analizlerini gazetelerin spor servisinde çalışan arkadaşlar yapmalı. Ancak ne yazık ki işler böyle yürümüyor. İş bir de Türkiye’de futbol olunca herkes konuşuyor, herkes işin uzmanı olabiliyor.

Bu sıra bende çok girmek istemediğim Kocaelispor konusunda, spor camiasına yıllarını veren meslektaşlarımla uzun uzun sohbetler ettim. Onları uzun uzun dinledikten sonra Hüseyin Üzülmez’in Kocaelispor için en sağlıklı isim olduğuna kanaat getirdim.

Hüseyin Üzülmez’e yapılan adaylık baskısını yakından biliyordum. Buna bir görüşmemizde şahit oldum. Günler sonrasında ilk açıklamasını da gazetemizde yayınladık.

“Kocaelispor benim sevdam. Ben takım için elimden geleni her dönem yaptım. Yapmaya devam edeceğim. İfade etmekte fayda var eğer Kocaelispor noktasında kimse aday çıkmazsa, yönetilemeyecek durumda ise ben buradayım. Taşın altına elimi koyarım. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve kent dinamikleri birlikte oluşmuş bir yol haritasında aday olurum”

Bu açıklamanın her kelimesi samimiydi.

Nitekim süreçte kentin dinamikleri Hüseyin Üzülmez noktasında birleşti.

Peki ben neden kendisinin başkan adayı olmasını önemsedim ve destekliyorum?

Bakın bana göre kulüpler dört saç ayağı üzerine kurulu;

*Tecrübe

*Para

*Ekip

*Siyaset

Bu saç ayaklarını doğru oturtan başarı yakalıyor.

Kulüp yönetiminde ve futbolda tecrübe çok önemli.

*Tecrübe

Hüseyin Üzülmez’in futbol alanında çok sıkı temasta olacağı isimler var; İbrahim Üzülmez, Faruk Sarman. Bunlar bizim bildiklerimiz, daha bilmediklerimiz kimlerin tecrübesinden faydalanacaktır.

*Para

Bugün Hüseyin Üzülmez’in para ile işi olmadığını herkes bilir. Kendisinin böyle bir beklentisi asla olmadığını onu sevmeyenler dahi kabul eder. En önemlisi para ve maddi destek noktasında güven olabilir. Önemli şirketleri yönetti Üzülmez, nasıl para kazanılacağını da iyi bilir. Bir CEO gibi yol haritası çizebilir.

*Ekip

İşte burası çok önemli. Üzülmez’in çevresinde her görüşten, her siyasi partiden insanlar var. Bunların kimisi ile dost kimisi ile ticari iş birlikteliği var. O yüzden diyorum ki Kocaeli adına güzel bir yönetim oluşturacaktır. Üzülmez’e yönetim konusunda bir ricam var. Yönetime Gebze, Darıca, Körfez’den bence isimler eklemelidir. Mesela Şevki Demirci neden olmasın…

*Siyaset

İşte bu başlık çok önemli. Dev bir stadımız var. Kocaelispor’un durumu ortada. Hüseyin Üzülmez, başta büyükşehir ile çok uyumlu bir süreç yürüteceğine inanıyorum. Ankara ve federasyon noktasında daha önemli adımlar atabiliriz. Saffet Sancaklı sürece daha sıkı müdahil olabilir.

Bütün bunları yan yana koyduğumda,

Benim için en ideal, en doğru isim Hüseyin Üzülmez’di.

O yüzden açık destek oldum.

Süreç nasıl olur.

Hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Akçaalan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?