Reklamı Kapat

Genç Başkanların Sorunu!

Belediye başkanlığı  aday adaylığı süreci çok zorlu bir süreçtir.Adaylar öne çıkabilmek için hem kamuoyunda hem de parti içinde bir çok temaslarda bulunurlar.

Bazen bu süreçler karşılıklı dosya savaşlarına dönüşür.Adaylar birbirlerinin açıklarını dosya dosya parti genel merkezlerine taşırlar.

Bu süreçten canlı çıkmakta büyük bir şanstır başkan  adayı için.Bazen bu noktada siyasi hayatınız başlamadan dahi bitebilir.

Bu kadar mücadelenin üzerine belediye başkanı olursun.Üniversite sınavını kazanan genç gibi olursun.

Genç öğrenci, ''herşey bitti artık üniversiteyi kazandım'' dediğinde, aslında herşey yeni başlıyordur.

Belediye başkanları içinde aslında benzer bir süreç yaşanır.Aday adaylığı, Belediye seçimleri derken bulunduğunuz partinin konumuna göre bir de bakarsınız başkanlık koltuğuna oturmuşsunuz.

Bizim bazı genç belediye başkanlarımızda adeta üniversiteyi kazanmış genç öğrenciler gibi ''herşey bitti sonunda başkan oldum'' dediği sırada aslında her şey yeni başlıyordur.

Belediye başkanlığı çok zor bir süreçtir, yeri geldiğinde sanatçı , yeri geldiğinde sporcu, yeri geldiğinde esnaf , sanayici, yeri geldiğinde çocuk olmak gerektirir.Herkesi , her kesimi kucaklayan memnun edebilen bir anlayışla yönetmek gerekir.

Genç ve bazı yeni belediye başkanları malesef bu sürecin farkında değiller. Fazla çalışmaktan, borçlardan, vatandaştan, çalışandan yakınıp duruyorlar.

Olgun , tecrübeli olan başkanlar günde 16-18 saat çalışırken  Kocaeli'nin bütün sorunlarını ele alıp, bütün değerlerini yönetiyorken bir ilçe belediye başkanının yakınma sızlanma hakkı olamaz.

Sizden 10-15 yaş büyük belediye başkanları gece-gündüz aşkla , tevazü ile çalışırken, gençlerin daha hevesli, istekli ve tevazü ile işleri yürütmesi gerekir.

Bu genç belediye başkanlarının bu tutumları bu şekilde devam ederse hem kendilerine, hemde partilerine büyük zarar verirler.

Bu yaklaşım bu geçlerin siyasi hayatını bitirir! Umarız bir an önce Belediye Başkanlığının yakınma yeri olmadığını, halkın icraat beklediğini anlarlar!

Davulun sesi uzaktan hoş gelir!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Melahat Sarı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?