Reklamı Kapat

Siz Nasıl İşe Girdiniz?

Herkesin kabul etmesi gereken bir gerçek var.

11 İlçe belediyesi ve Büyükşehir’e karşı CHP’li olan İzmit Belediyesi tek başına…

Bir yerlerden hata yapsa diye bekleyen kitleler var. Çevremde ki bazıları bu söylediğime hemen tepki gösteriyorlar. Bende basit bir soru soruyorum. İzmit haricinde diğer ilçelerde hiç sorun yok mu? Neden söz alıp belediye başkanına sorulmuyor? Denetleme ve kontrol görevi oralarda geçerli değil mi?

İşte bunun adı siyaset.

Bu siyaseti ise bazı CHP’liler göremiyor.

Hatırlayın CHP İzmit İlçe Danışma toplantısını, Ak Parti ve MHP’lilerden daha fazla belediye başkanı Hürriyet’e zarar vermediler mi?

Son günlerde ise belediyeden işçi çıkartmaları yeniden gündemde…

Ak Parti teşkilatları ve Hizmet İş sendikası ardı ardına açıklama yaparken CHP İzmit, İyi parti İzmit ve CHP’li milletvekilleri neden susuyor? Anlayamıyorum.  

Bakın son gündem İbrahim Efe

Kim İbrahim Efe?

İzmit belediyesi ruhsat denetim müdürlüğü işçisi aynı zamanda Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı, Tavşantepe Mahalle Muhtarı.

Bu üç görevi yapıyor İbrahim Efe.

Sabah 9 akşam 5 belediyede olması gereken İbrahim Efe aynı zamanda muhtarlık yapıyor, dernek başkanlığı yapıyor. Nasıl bir yetenek maşallah.

Ne demek istediğim açık demi…

Kendisini tanımam etmem ama İbrahim Efe’nin belediye giriş çıkışlarına büyük sıkıntı var.

Mesai saatlerine uymadığı çok açık.

Eğer mesai saatlerine uyuyorsa tek tek basına açıklasın biz de belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e soralım siyasi baskı mı yapıyorsun?

Peki giriş çıkış saatlerine uymuyorsa Başkan Hürriyet, nasıl bu arkadaşın çalışmasına müsaade eder diye sormak hakkımız değil mi?

Hem belediyeye gelmeyeceksin hem maaş alacaksın.

Hürriyet seçim öncesi söz verdi; “Bir kuruşu boşa yedirmeyeceğim” diye eğer o belediyede bir kişi çalışmadan, mesai saatlerine uymadan maaş alıyorsa başkanı hep birlikte eleştirmemiz gerekmez mi?

Peki gerekeni yapıyor diye niye eleştiriyoruz.

Çünkü İbrahim Efe Ak Partili.

Yapmayın arkadaş, yanlışı savunmayın.

Şimdi diyorlar ki Başkan Hürriyet, sözleşmeli memur olarak çalışanları yılbaşında işten çıkartacak. Ben diyorum ki, bu başkanın yasal hakkı. İsterse çalışmak istemeyebilir.

Şunu diyenlere duyar gibiyim.

Ak Partili diye belediye de çalışamayacak mı?

Yav kardeşim, 2001’den bu yana Ak Partili belediye başkanları beraber yol yürüdüğü isimleri belediyelerden uzaklaştırmadı mı? Bakın Ünal Köken’e neredeyse ekibinin yüzde yüzünü değiştirdi, belediyeden çıkardı.

İşte şimdi kral çıplak deme zamanı…

Siz 2001’den bu yana İzmit Belediyesine kaç tane MHP’li, kaç tane CHP’li, kaç tane Saadet Partili işe aldınız? Teşkilatlardan geçmeden belediyeye personel aldınız mı? Bırakın MHP, CHP, Saadet Partisi’ni Ak Partili olanlar dahi dayısı olmadığı için işe girememiş. Yıllarca kadro bekleyen belediye personeli bekletilmiş, müdür tanıdığı olan yönetici tanıdığı olan kadroya geçmiş.

O yüzden herkes kendisine şunu sormalı…

İzmit Belediyesi’ne işe nasıl girdi?

Torpil kullanarak kimlerin hakkını yedi?

Hakkıyla mı işe girdi?

Kendi çabasıyla mı başardı?

Yoksa sadece Ak Partili bir dayısı ile mi?

Teşkilat çalışmasından mı geçti?

Adalet bumerang gibidir dönüp dolaşır çarpar…

O yüzden herkes acaba birinin hakkını yedim mi diye düşünmelidir…

Bundan sonrası için ise sadece CHP sayesinde şe girenlerde bu soruları 5 yıl sonra sormalıdır…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Akçaalan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?