Reklamı Kapat

Yerelin “Gelecek Planlayıcıları” !

Eski alışkanlıklarımıza ve beklentilerimize göre, yerel yöneticilerden beklenen görev bilinci, istenen seviyede olmayabilir..

Çoğu zaman da, hepimizin iç dünyasında konumlandırdığı değişik bahanelerimize göre kabullenir, başarısızlıklarına rağmen desteklerimizi vermeye devam ederdik..

Ama devir öyle bir devir ki, başarılı ile başarısızın arasındaki farkları, toplumların imkanlarını ve imkansızlıklarını çok çabuk ve olanca acımasızlığıyla ortaya seriyor.

Zamanı iyi okuyamayan, kendini geliştirmeyen ve geliştirmeyi aklından dahi geçirmeyen bazı yerel yöneticilerin de olacağı muhakkak..

Aslında seviyelerinin(!) başarılı ya da başarısız olduğu da gelecekten ne beklediklerine de bağlı…

Mevcut düzeni korumayı başarı olarak görenlerin yanında, olmayanı oldurmak, yapılmayanı yapmak için çaba sarf ederek, adeta kendisiyle yarışan, her bir gününe yeni ve farklılıklar katmaya çalışanlarda var…

Başarıyı değişim ve gelişim olarak gören yerel siyasi aktörler, hizmetlerinde, yaşanan ve kendilerinden beklenen değişimleri, daha dikkatli okuyarak yorumlamak zorundadırlar!

Eğer kendilerini zorunluluk içinde hissetmiyorlarsa ve ürettiği hizmetlerini yeterli görüyorlarsa…

O halde, gerçek başarı sizce nedir?

Biz, kime? Kimlere? Niye destek veriyoruz? Vermeliyiz? Ya da vermeli miyiz?

Başarıyı, mevcudun muhafazası olarak görenler, oy aldıkları veya almadıkları seçmenlerin, yani insanların beklentilerine, yaşamak istedikleri değişimlere kulak asmayacaklarsa, hiç olmazsa manevi olarak vebal altında kalmamak adına artık yolun sonunu getirmeliler..

Şems-i Tebrizi’nin 34. Kuralı; ‘Hakk'a teslimiyet ne zayıflık ne edilgenlik demektir. Tam tersine, böylesi bir teslimiyet son derece güçlü olmayı gerektirir. Teslim olan insan çalkantılı ve girdaplı sularda debelenmeyi bırakır; emin bir beldede yaşar.’

Yerel iktidarlara sahip olmak için çalışan, didinen, zamanını, parasını, emeğini verenler!

Eğer sizde o vebal altına girmek istemiyorsanız, hak etmeyene, hakkı teslim etmeyiniz…

Yıllardır şikayet edilen, nice değerlerimizin elimizden avucumuzdan kayıp gitmesinin, “Beyin Göçü”ne maruz bırakılmasının en ağır sorumluluğunu, doğru tercih ve seçim yapmayan kadrolar, yöneticiler ve liderler tarih önünde üstlenmelidirler.. üstleneceklerdir de…

Çünkü, bugün oluşacak kadrolar geleceğimize hazırlanıyorlar…

Gelin gelecek adına ‘zor olanı’ ‘kolay olana’ tercih edelim ve yerelin geleceğinin planlayıcıları arasında hep birlikte yer alalım.

Bizlere lütfedilen siyasi söylemleri(!) holigan (taraftarlık boyutunu abartmış, tutkuyu, zarar vermek, şiddet uygulamak, acı çektirmek, perişan etmek gibi kurallara taşımış kimse) siyaset taraftarı veya yandaşı olarak değil,

Kendimizi gelecek planlayıcıları arasında yer alanlardan sayarak, yaşananları görelim, değerlendirelim, farklı fikirlerden korkmayalım, farklılıkları da değer olarak görelim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Kalabalık - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Orhan Doğru - Kocaeli'nin "SOROS" ları "Rockefeller"ları "HANGİ AİLELER" bunları açıklasın birileri de görelim siyaset dizayn edicilerini ve planlayıcıları..!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mart 11:28

Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?