Reklamı Kapat

Hüseyin Parlak, “MHP Kocaeli’nde ezber bozacak”

MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Parlak, Bugün Kocaeli Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Her dönem MHP’nin bir tane milletvekili var, başka da milletvekili çıkaramaz gibi bir şey yok. MHP’nin Kocaeli'nde ezber bozacağını düşünüyorum” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Başta Karamürsel olmak üzere Kocaeli’nin sevilen isimlerinden MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Parlak, Bugün Kocaeli Gazetesi’ne ziyarette bulundu. 24 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan Parlak, MHP siyasetini 15 Temmuz öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırmak gerektiğini söyledi. Teşkilatçılık nedir, insanlar teşkilatçılıktan ne çıkarmalı, Millet Cumhur ittifakını neden desteklemeli, MHP Kocaeli'den kaç vekil çıkarır gibi merak edilen birçok soruya içtenlikle cevap veren Parlak, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de kıymetinin bilinmesi gerektiğinin altını çizdi.

Röportaj: Cihan Baylan-Ferdi Şimşek

-Sayın Parlak son dönem ülke siyasetini nasıl yorumluyorsunuz?

Türkiye'de Milliyetçi Hareket Partisi siyasetini, 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz sonrası olarak ikiye ayırmak gerek. Neticede halkımızın Genel Başkanımızın siyasi tutumlarından dolayı 15 Temmuz sürecinden bu yana Milliyetçi Hareket Partisi'ne ilgisi var. Bu da Milliyetçi Hareket Partisi kadroları için, yöneticileri için, bu süreçteki aday adayları için bir fırsat. Aday adayları ve teşkilatlar da bu konuyla alakalı, 24 Haziran seçimleri ile alakalı ne çalışma yapabilirizi düşünmelidir.

-Teşkilatçılık nedir, insanlar teşkilatçılıktan ne çıkarmalı?

Teşkilatçılık anlayışı öncelikle adap demektir. Teşkilatçılık bünyesinde insan yetiştirmek saygı ve sevgi öğretmek demektir. Hiyerarşi demektir. Teşkilatlar kişi bazlı hareket edemez. Tabi ki insanların bazen kişisel tercihleri olabilir. Ama söz konusu teşkilatçılıksa tercih hakkı yoktur. Tabi ki bizim önceliğimiz teşkilat, teşkilatçılığın bugüne kadar bize kazandırdığı en büyük kimlik şahsiyetçiliktir. MHP kimliği gittiğimiz yerde sırtımızda. Biz de elimizden geldiğince gittiğimiz her yerde bunu gururla taşımaya çalışıyoruz. Bu da teşkilatçılığın gereklerinden biridir. Biz teşkilatta göreve geldiğimizde bir enkaz devraldık. Atama ile göreve geldik sonrasında halkımız layık gördü ve devam ettik. Kendini 40 yıllık milliyetçi addedenleri gördük. Genel merkezimin icabeti ile bir yola girdik ve çalışacağız.

-Hüseyin Parlak erken seçim kararını nasıl yorumladı?

Genel başkanımız bugüne kadar devletin önüne her dönem set çekilmek istendiğinde, siyasi amaç ve heves gütmeden milletin yararına olan davranışlar sergilemiştir. Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesi ve 367 sayısı dönemindeki tutumları buna örnektir. Devletimizin önüne bir engel çıktığında genel başkanımız her zaman gerekeni yapmıştır. 15 Temmuz sürecinden sonra birçok şey ayyuka çıktı. Malum devletimize çok ciddi bir saldırı var. Sınırlarımızın dibine kadar ülke ateş çemberine alınmış. Tabi buradaki hedef ortada ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Türk dünyasının lideri Dr. Devlet Bahçeli siyasi gelecek kaygısına düşecek insanlardan biri değildir. Türk milleti bunu bu süreçte çok iyi gördü. Devletimiz ve milletimiz adına karar verilmesi gerekiyorsa, önceliğimiz siyasi gelecek kaygısı değildir; devlettir, millettir. Zamanı geldiğinde ülkenin beka sorunu bitmişse, sorulması gereken soruları soracağız.

-Millet Cumhur ittifakını neden desteklemeli?

Cumhur ittifakı öncelikle devletimizin, milletimizin güvenliğinin seçimidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenlik sorunu olmaması için Cumhur ittifakı seçimde ortaya konmuştur. Genel başkanımız ne dedi? ''Cumhur ittifakı milletin aklıdır.'' Millet kendi güvenliğinin seçimini yapacak, siyasiler de milletin iradesine saygı duyacak.

-Hüseyin Parlak, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 15 Temmuz'daki dik duruşunun karşılığını vatandaştan alıyor mu?

Ben siyasetçiden öte yaşadığım yerde, sokaktaki simitçi, pasajdaki çaycıyım. Karamürsel'in esnafıyım. Günde en az 100 kişi ile selamlaşıyorum . Milletin dediği de şu, ''Allah razı olsun Devlet Bahçeli'den''. Halk, ‘Eğer 15 Temmuz döneminde Milliyetçi Hareket Partisi'nin dik duruşu olmasaydı, Allah muhafaza çok farklı yerlere gidebilirdik' diyor. Tabi ki bu süreçte teşkilatlar ve aday adayları üzerine düşenleri fazlasıyla yapacaktır. Ayakları yere sağlam basacak, liderinin bu kadar beğeni kazandığı bu süreçte, herkes üzerine düşeni yapacaktır. Allah'ın izniyle Milliyetçi Hareket Partisi'nin şahlanışına herkes şahit olacaktır. Genel merkezden bize verilen komutların dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Biz Yenikapı ruhuna sahibiz. Bizim adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz Recep Tayyip Erdoğan'a destek veriyoruz dediğimizde teşkilattaki herhangi bir kişinin bunun aksi söylemde ve davranışta bulunması söz konusu bile olamaz.

-Hüseyin Parlak'ın sıra beklentisi var mı? MHP Kocaeli'den kaç vekil çıkarır?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Kocaeli'nde ezber bozacağını düşünüyorum. Her dönem Milliyetçi Hareket Partisi'nin bir tane milletvekili var, başka da milletvekili çıkaramaz gibi bir şey yok. Hüseyin Parlak'ın herhangi bir sıra beklentisi yok. Genel merkezimiz bize layık görürse çalışırız. 1'nci sıra ile 13 arasında hiçbir fark yok benim için. Ben 26 yıldır bu hareketin kademelerinde görev aldım ve her defasında 1. sıra adayıymışım gibi çalıştım. Bu düşünce her zaman devam edecek. Ben bir siyasetçiden önce dava adamıyım.

-Cumhur ittifakını sahadaki seçmene nasıl anlatacaksınız?

Bugün sokaklarda seçim çalışmaları yaptığımız zaman insanlarla sohbet ediyoruz ve insanlar bize şu soruyu soruyor, ‘Neden AK Parti ve Tayyip Erdoğan'la hareket ediyorsunuz?'' Bizim de cevabımız şu; 1978 yılına buradan özellikle dikkat çekmek istiyorum. 1978 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucu lideri rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş, 80 öncesi sağ-sol çatışması olmasına rağmen dönemin DSP ve CHP'nin genel başkanlarından birine diyor ki eğer hükümet kuracaksınız biz size güvenoyu vereceğiz, destekleyeceğiz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti  Meclisi'nin çalışması lazım. Bu halkın adına meclisin hızlı kararlar alması lazım, ülkenin önünün tıkanmaması lazım. Sağ-sol çatışması olmasına rağmen böyle bir irade gösteren bir Milliyetçi Hareket Partisi bugün de böyle bir irade gösteriyorsa; burada insanları bu konuyu düşünmeye ve araştırmaya davet ediyorum. Türk milletinin ferasetli düşündüğü ve düşünebileceğini, ona göre karar vereceğine inanıyorum. 24 Haziran ile alakalı hiçbir tereddüdüm yok, seçim ilk turda bitecek. Türkiye devletinin önü açıktır Allah'ın izniyle.

HÜSEYİN PARLAK KİMDİR?

1977 Kastamonu doğumlu. İlköğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 1992 yılında Ülkü Ocaklarında görev aldı. Atama görevlendirmesi ile MHP Karamürsel ilçe yönetiminde göreve getirildi. İş hayatında gıda üretimi, pasta ekmek üretimi, konut sektöründe yatırımlara imza attı. Karamürsel Esnaf Odası Başkan Yardımcılığını yürüten Hüseyin Parlak 26 yıldır MHP içerisinde.

 

15 Mayıs 2018 -Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 321 41 78
Bilgi için tıklayın

Anket İzmit Belediye Başkanı Kim Olmalı?