Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

Gazetemize yapmış olduğu ziyarette yerel seçime dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, “Zafer Mutlu’nun oyu kendisinde sabit duruyor. Ama bu oyun üzerine çok ciddi bir oy kitlesi gelecek. Biz yüzde 40’ı zorlayacağız. Yüzde 40 ile çok rahat seçimi alacağız” dedi. Sözlerinin devamında Mutlu, “18 bin haneye ulaştık. 35 bin haneye ulaşacağız. 85 bin seçmenimiz var. Tamamına projelerimizi anlatacağız. Bu sefer çok daha fazla iddialıyız” diye konuştu.

Gülşah Yücel Ay
Gülşah Yücel Ay Tüm Haberleri
Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”
Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli HaberSaadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, gazetemize ziyarette bulundu. Yerel seçime dair açıklamalarda bulunan Mutlu, Başiskele için yapmak istediği projelere de değindi. 2019 yerel seçimlerde de aday olan Mutlu, 2024 seçimlerinde daha iddiaları olduklarının altını çizdiği açıklamasında yüzde 40 ile seçimi kazanacaklarını açıkladı. Projeleri hakkında ise Mutlu, “Sosyal belediyecilikte çığır açmak istiyoruz” dedi.

“SORU İŞARETİ OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILDIĞINI GÖRDÜM”

Geçtiğimiz gün ilçe başkanlığından gerekli süre içinde istifa etmediği gerekçesiyle ilçe seçim kurulunca adaylığı düşürülen CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurman hakkında yapmış olduğu değerlendirmede Mutlu, “Gazetelerden öğrendim. Sahil çalışmamız vardı. Arkadaşlarımız böyle bir şey olduğunu söyledi. Çalışma bittikten sonra açıklama yapmak durumunda kaldım. Çünkü bazı gazetelerde ismimiz geçiyordu. Sanki böyle bir soru işareti oluşturulmaya çalışıldığını gördüm. Biz asla böyle bir şeye tenezzül etmeyiz” diye konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“ACURMAN İNŞALLAH DÖNER”

Sözlerinin devamında Mutlu, “Ben isterim ki Anıl Bey çıksın. Meslektaşımdır. Babası da çok kıymet verdiğim meslek büyüğümüzdür. Dolayısı ile üzüldüğümü ifade ettim. Biz isteriz ki çıkalım demokratik şekilde yarışalım. İl Seçim Kurulu nihai kararı verecek. İnşallah devam eder. Bizim Anıl Bey ile ittifak görüşmelerimiz oldu. Son güne kadar aslında ortak bir meclis listesi de yapacaktık. Ama son süreçte olmadı. Kendilerince bazı gerekçeler sundular. Hak verdik. Hayırlısı olsun dedik. Yolumuza çıktık. Belki o düşünceyle nasıl olsa ittifak olacak son düzlükte deyip bazı evraklar da imzalanmış olabilir. Bunu bilemiyoruz. Bu konuda yorum yapmak da bize düşmez. Çünkü çok hassas bir zemin var. Her türlü suçlamalar, her türlü dedikodular üretilmeye uygun bir konu. Biz bunun kesinlikle dışında kalmak istiyoruz. İnşallah döner ve sahada mücadelemizi birlikte sürdürürüz” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN KANAAT BİRLİKTE ORTAK BİR MECLİS LİSTESİ YAPACAĞIMIZ YÖNÜNDEYDİ”

Acurman’ın, ‘Mutlu ile kazanılamayacağını rakamsal olarak gördük’ şeklindeki açıklamaları hakkında da konuşan Mutlu, “Görüşmeler yaptık. Gayet uygun diyordu. Bütün kanaat birlikte ortak bir meclis listesi yapacağımız yönündeydi. Ama olmadı. Olmadıktan sonra ve sahaya çıktıktan sonra bir iddia ortaya koymak zorundasınız. Bu iddianızı bazı gerekçeler ile gerekçelendirmek zorundasınız. Bu tarz söylemler siyasetin doğasında var” dedi.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“CHP’NİN İLERİ GELENLERİNDEN BİZE MORAL TELEFONLARI DESTEĞİ OLDU”

CHP aday çıkarmadan önce CHP’nin seçmeninden oy alacağını söyleyen Mutlu, CHP tarafından aday çıkarıldıktan sonra sahadaki fotoğraf hakkında ise, “Umduğumuzun tam tersi bir durum oluştu. CHP seçmeninden isim vermek doğru olmaz, ileri gelenlerinden bize moral telefonları desteği oldu. Çığ gibi destek oldu, öyle böyle değil. Kendi partisine kızan, burada aday çıkarılmaması gerektiğini düşünen çok sayıda CHP seçmeni var. Biz dolayısıyla hiç endişe etmedik. 2019’da yakaladığımız bu gönül ittifakı konusundan çok daha büyüğünü yakalayabileceğimizi düşünüyoruz. Seçmen son 15 gün özellikle adaylara ve kazanma potansiyellerine bakacak. Ya böyle devam etsin diye düşünecektir ya da değişmesi isteniyorsa da bizim etrafımızda kenetleneceklerdir diye düşünüyoruz. Daha önce böyle oldu. Seçmenin başka bir riske gireceğini düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“BAŞİSKELE’DE BİR SAADET PARTİSİ ALGISI VAR”

CHP’ye yakın isimlerin Mutlu’ya oy vermeyeceğine yönelik yapılan söylemler hakkında ise Mutlu, “Bu çok yanlış bir algı. Bir seçmen var bir de ilçe örgütleri var. Dolayısı ile seçmen davranışları her zaman ilçe örgütleri ile aynı doğrultuda olmuyor. Geçen seçimde de İYİ Parti - CHP ittifakı vardı. Kurumsal olarak yarışa girdiler. Çok ciddi bir çalışma ortaya koydular. Hedefledikleri oyun üçte birini ancak aldılar. Üçte ikisi bizi tercih etti. Muhalif seçmende kazanabilecek aday olgusu var. Başiskele’de bir Saadet Partisi algısı var. ‘Burada kazanırsa Saadet Partisi kazanır. Kazanırsa Saadet Partisi’nin adayı da her kesime hitap eden bir aday. Dolayısı ile bu işi yaparsa Zafer Mutlu yapar’ anlayışı hakim oldu 2019’da. 2024’te bu durum perçinlenerek devam ediyor. Bunu sahada görüyoruz” diye konuştu.

“BİZİ DE BÖLECEKLER VAR AMA İKTİDARI BÖLECEKLER DAHA FAZLA”

Zaman zaman Başiskele’de oy bölünmeleri olduğuna yönelik yapılan söylemler hakkında ise Mutlu, “Geçen sefer sanki muhalefetin adayları bir bölünme içerisindeydi. Bu sefer hem muhalefette hem de iktidar tarafında çoklu aday var. Dolayısıyla şanlarımızın daha eşit olduğunu düşünüyorum. Bizi de bölecekler var ama iktidarı bölecekler daha fazla” şeklinde konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“BAŞİSKELE’MİZİ YAKINDAN TAKİP ETTİM”

2019 yerel seçimlerinin ardından 5 yıl boyunca Başiskele’den ayrılmaması gerektiği yönünde yapılan eleştirilere ise Mutlu, “Planımız o şekildeydi. 2019 yerel seçimlerinden sonra ofisimi Başiskele’ye taşıdım. Bütün hedefim 5 sene boyunca Başiskele’de kalmaktı. Bir yıl kadar da kaldım. Ancak Genel merkez tarafından il başkanlığı görevi gelince mecburen tekrar merkeze gelmek zorunda kaldı. 12 ilçenin sorumluluğu bize verildi. Dolayısıyla planladığım gibi olmadı. Ama bu demek değil ki biz Başiskele’den koptuk. Evimiz, yurdumuz, akrabamız, dostlarımız olduğu gibi Başiskele’de. Mümkün mertebe Başiskele’de olmaya çalıştım. Ziyaretler yaptım. 5 meclis üyelerimiz var. Her meclis toplantılarından önce kendileriyle istişarelerde bulunduk, gündemleri takip ettik. Kendi kanaatlerimizi söyledik. Başiskele’mizi yakından takip ettim. Ama öyle bir iktidar anlayışı var ki güç onlardan, çoğunluk onlardan yana, muhalefetin hiçbir fikrinin kale alınmadığı bir süreçle yönetiyorlar. Dolayısı ile bizim fikirlerimiz, önerilerimiz maalesef mevcut yönetim tarafından çok kale alınmadı” diye cevap verdi.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“BAŞKAN SEÇİLDİĞİMİZDE BAŞİSKELE HALKI FARKI HİSSEDECEK”

Açıklamalarının devamında ise Mutlu, “Çok önemli bir mevzu mecliste konuşulurken bizim meclis üyemiz bazı eleştirilerde bulundu. Başkanvekili arkadaşımız, ‘Bu arkadaşı niye dinliyoruz? Oylayalım geçelim ya” anlayışındaydı. Bu basına da yansıdı. Başiskele maalesef bu anlayış ile yönetildi. Dolayısı ile çok etkili bir siyaset üretemedik ama başkan seçildiğimizde Başiskele halkı farkı hissedecek. 7 gün 24 saat vatandaşın içinde olacağız. İşi, gücü her şeyi Başiskele olacak. Başiskele’ye hizmet noktasında çok ciddi bir performans ortaya koyacak bir Zafer Mutlu’yu inşallah insanlarımız görecekler” dedi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÇIĞIR AÇMAK İSTİYORUZ”

Seçim vaatleri hakkında da konuşan Mutlu, “Başiskele’de 2009’da kurucu belediye başkanımız Mustafa Çakır’dı. Mustafa Çakır ruhunu Başiskele’de temsil etmeye çalışacağız. Başiskele aynı zamanda işçi kenti. Aynı zamanda emekli kenti, işveren kenti, sanayi kenti. Her kesime, her gelir grubuna ve her görüşe hitap edebilecek bir başkan profili çizmek istiyoruz. Bütçemizi artırmak istiyoruz. Altındaki delikleri yamalayarak artıracağız. Bir kuruşu zayi olmadan üzerine iktisadi teşekküller inşa ederek o geliri artırmak. Akabinde ortaya çıkan geliri adaletle dağıtmak. Bu sağlandığında 1.2 milyarlık bütçe biraz daha artar. Tek bir kuruşu zayi edilmez doğru yatırımlara aktarılırsa bugün 15 yılda yapılanların 5 yılda çok daha fazlasının yapılabileceğini biz göstereceğiz. Sosyal belediyecilik anlamında bir çığır açmak istiyoruz” dedi.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“65 BİN SEÇMEN 86 BİNE ÇIKTI”

Açıklamalarına devam eden Mutlu, “Şehir Hastanesi gündemimiz var. Başiskele’mizin 15 yılda yapılamayan bir planlama sıkıntısı var. Ulaşımda ciddi bir ring hattı oluşturamadık. Şehir merkezi oluşturamadık. Bir hastane getiremedik. Başiskele bütün Kocaeli’nin şehir merkezine yakınlığı ile tercih ettiği cazibe merkezi. 65 bin seçmen 86 bine çıkmış. 50 bin ile başlayan nüfus 125 bine çıkmış. Her 5 yılda bir 23-30 bin artan nüfustan bahsediyoruz. Dolayısıyla Başiskele’nin doğasına, coğrafyasına, yeşiline, sahiline sahip çıkacak bir belediye yönetmeye ihtiyacımız var. Sahilden Başiskele’ye doğru bakınca her geçen gün biraz daha grileştiğini görüyoruz. Bu anlamda ruhsat ve imar konuları hassasiyet ile üzerine eğilmesi gereken konular” diye konuştu.

“COĞRAFYASINA DA DOKUNMAMIZ GEREKİR”

Başiskele’ye yapılması gerekenler hakkında konuşmasına devam eden Mutlu, “Turizm potansiyelini biraz daha açığa çıkarmak, daha ucuz konaklamaları bölgemizde artırmak, sahildeki cıvıl cıvıl görüntüyü biraz daha yaşanabilir hale getirmek, otopark sorunu çözmek, işletmelerimizin de önünü açacak ama vatandaşımızı da rahatsız eden görüntünün de önünü tıkayacak hava ve ses filtreleri getirmek, yatların ve teknelerin yanaşabileceği bir iskele yapılmalı. Oraya en az 1500’lük bir otoparkın acilen yapılması, sahilin aydınlatmasına biraz daha dokunmak ve Harikalar Sahili’ndeki bazı güzellikleri buraya taşımak, sahil koridorunu biraz daha ileri doğru Sepetlipınar ve mevki arasındaki bölümü de açmak gibi sahile dokunmamız gerekir. Coğrafyasına da dokunmamız gerekir ve turizm potansiyelini de açığa çıkarmamız gerekir” şeklinde konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“ŞEHİR HASTANESİNE BİR RİNG HATTI OLUŞTURABİLİRİZ”

“Bir öğretmenevimiz yok” diyerek sözlerine devam eden Mutlu, “Öğretmenevi ve polis evi noktasında ucuz konaklamaların, pansiyonların bölgede artırılmasını sağlamak önemli. Her seçim dönemi şehir hastanesi gündeme gelir ama bir türlü seçimden sonra konuşulmaz. Biz bunun takipçisi olacağız. Ama belediye olarak şehir hastanesine bir ring hattı oluşturabiliriz. Bu 10 tane servis aracına bakar. Çeşitli mahallelerden çeşitli saatlerde vatandaşımızı, 125 bin insandan bahsetmiyorum. Emek, yaşlı, engelli, çocukları bayanları alıp şehir hastanesine direkt taşımak gibi. Veya orada 15 yıllık bir prefabrik aile polikliniği yapımız var. Onu alıp güzel bir hale getirmek, bir hastaneye çevirmek, şehir hastanesi olana kadar. Bazı caddeleri şehir merkezi haline getirmek. Ünlü markaları, bankaların, AVM’lerin oluştuğu cıvıl cıvıl aydınlatması yapılmış caddeler. Belediyenin ilerleyen süreçte bu düşünülen merkezi hattın içine alınması” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR MECLİSİMİZDE HEM DE İLGİLİ BAKANLIKLARDA GEREKLİ GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ”

Sözlerine devam eden Mutlu, “Bugün bakıyorsunuz belediyenin kurulduğu yerin çok yanlış olduğunu görüyorsunuz. Çevresi gelişime tamamen kapalı. Sol tarafı olduğu gibi sit alanı. D-130’dan girişi bile sıkıntılı. Girişimizin bile doğru dürüst olmadığı, kavşağımızın olmadığı bir belediye binasından bahsediyoruz. Biz bunu Sağlık Bakanlığı’na tavsiye etmeyi düşünüyoruz. Buranın hastane olması için mimari ve teknik analizleri sonucunda müsait ise buranın bir hastaneye çevrilmesi, belediyemizin ilçemizde bir merkez oluşturularak oraya alınması ve orada yaşayan insanlarımızın Gölcük veya İzmit’e değil de kendi ilçe merkezinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek sembol olacak bir şehir merkezi oluşturulması konusunda hem büyükşehir meclisimizde hem de ilgili bakanlıklarda gerekli girişimleri yapacağız” diye konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“ULAŞIM KONUSUNDA CİDDİ ATILIMLAR YAPMAK İSTİYORUZ”

“Dağınık bir coğrafya. Bazı mahallelerde pazar yok” diyen Mutlu, “Bu servis araçları aynı zamanda bir mahalleden bir mahalleye pazara gidecek vatandaşlarımızı da taşıyacak. Vızır vızır işleyen bir servis hattı oluşturmak istiyoruz. Vatandaşın rahatlığını sağlayabilmek adına. Orada kooperatifler eliyle bir ulaşım düzeneğimiz var. Yeniköy, Döngel, Bahçecik, Kullar ve Yuvacık. Dolayısıyla bunların ortak hareket etmesini sağlayacak bir anlayış için mücadelemizi yapacağız. Bazı bölgelere maalesef hiç servis aracı girmiyor. UKOME’de gerekli girişimleri yaparak inşallah ulaşım konusunda ciddi atılımlar yapmak istiyoruz. Ama en büyük problemimiz Gölcük hastanesinden tutun Vezirçiftliği’ne kadar iç hattımızın iç bulvarımızın olmaması. Her geçen gün biraz daha arazinin kontrolsüz şekilde imara açılarak, kontrolsüz şekilde ruhsatlar verilerek bu hattın oluşumu için her geçen gün zorlaşan bir coğrafya özelliğimiz var. İş işten geçmeden Başiskele ilçe ulaşım ring hattını oluşturacak bulvarlara inşallah başlanması bu konuda ilgili planların hazırlanıp büyükşehirde de onayın alınması için mücadelemizi yapacağız” dedi.

“RADİKAL ADIMLARIN ATILMASI İÇİN EN GÜR SES İLE ÇALIŞACAĞIZ”

Sözlerinin devamında Mutlu, “Bizim bir dezavantajımız var. Hükümet aynı büyükşehir aynı, ilçe aynı olduğunda ilçe kronik ve hayati meseleler konusunda sesi fazla çıkamıyor. Başiskelemize sahip çıkamıyor. Muhalif bir anlayış Başiskele’de iktidara geldiğinde hem mecliste hem de bütün mecralarda kronikleşmiş şehir merkezi, hastane, kentsel dönüşüm ile ilgili bazı mahallelerimizde ciddi sıkıntılarımız var. Bunlar konusunda radikal adımların atılması için en gür ses ile bunları yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“KÖYLERDEN BİNGO İLE ALAKALI ŞİKAYETLER ALIYORUZ”

“İlçe belediyesinin çok fazla sesi çıkmıyor. Çok ciddiye alınmıyor maalesef” diyerek sözlerine devam eden Mutlu, “Başiskele’mize sahip çıkmak, inisiyatif almak konusunda ciddi sorunları var. Kentsel dönüşüm ile alakalı da Başiskele’de ciddi adımların atılması gerekiyor. Sanayiye karşı değiliz. Oluşmuş bir yapı var. Değiştirmeye gücümüz yok. Ama Bingo’nun yanı başında insanlar yaşamaya çalışıyor. Bu konuda hiçbir adım atılmıyor. Bu ciddi bir sorun. Köylerden Bingo ile alakalı şikayetler alıyoruz. Bunların dibinde aileler yaşıyor. Sepetlipınar ve Karşıyaka Mahallerimizde yaşayan 3 bin insanımız var. Türkiye’de 10 bin nüfuslu ilçeler var. Bu 3 bin insan adeta kaderine terk edilmiş vaziyette. Ne yer gösteriliyor ne ulaşım ile alakalı adım atılıyor ne park yapılıyor ne aydınlatma yapılıyor” diye konuştu.

“ADALETLİ BİR BAKIŞ AÇISINI GETİRMEK İSTİYORUZ”

Konuşmasının devamında Mutlu, “Benzer konular Karadenizliler Mahallemizde de var. Orada da sanayiyle iç içe geçmiş kimya fabrikaları, geri dönüşüm tesisleri yan yana yaşamakta zorlanılacak birçok tesis var. Orada da vatandaşımızın talepleri ile doğru orantılı çözüm önerilerimiz olacak. Kentsel dönüşüm ise kentsel dönüşüm, sanayi kuruluşlarının filtrelenmesi, kontrol altına alınması konularında inşallah 7’sinden 77’sine kadar herkese hitap edecek bir anlayış. Kadın yaşam merkezlerine ihtiyacımız var. Nikah salonlarına ihtiyacımız var. Bölgede kreşlere ihtiyacımız var. Bir kreş olmuş 15 bin lira. Birkaç yerde kreşimiz var. Onları da vermişiz sağa sola. Uğraşmak istememişiz. Nasıl olsa iktidar oyu geliyor, nasılsa yüzde 50 ile kazanıyoruz anlayışı ile maalesef birçok şey devre dışı bırakılmış. Daha fazla spor salonları ile daha fazla gencine yatırım yapılacak, teknoparklar oluşturulacak, kültürel faaliyetlerde bulunulacak. Sadece kendi tabanımızı sadece kendi seçmenimize değil. Bölgede yaşayan 125 bin insanımızın tamamına ulaşabilecek, bütün görüşlere açık, bütün ideolojileri kapsayacak adaletli bir bakış açısını getirmek istiyoruz” dedi.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“VATANDAŞA UCUZ VE TAZE PERAKENDE ZİNCİRİ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

“Bölgemiz tarım ve hayvancılığın da bulunduğu bir bölge” diyerek sözlerine devam eden Mutlu, “Belediye olarak uygun bir alanda alt yapı hazırlayarak bunları toplasak fena mı olur? Orada sıcak suyumuz var. Sıcak suyun altında 400 dönümlük bir meramız var. O sıcak suyun bir kanalını oraya getirsek termik seralar oluştursak, 12 ay orada imkan sağlasak fena mı olur? Üretimi de desteklememiz gerekiyor. Üreticiyi de desteklememiz gerekiyor. Belediye büfeleri oluşturup vatandaşa ucuz ve taze perakende zincirini de oluşturmak istiyoruz. Bunun çeşitli örnekleri birçok ilde ve ilçede var. Bunlar yapılmayacak şeyler değil. Biz bunları aşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜNDEMİ BUGÜN EKONOMİ”

Sözlerinin devamında Mutlu, “Trabzonlusu, Artvinlisi, Selanik göçmeni var. Bir Selanik evi oluşturalım Yeniköy’de. Yörenin ve bölgenin özelliklerini taşısın, gelen insanlar o havayı solusun. Kullar’da Trabzon konuk evi yapalım. Hem makul fiyatlarda oraları işletelim hem de oranın havasını yaşasınlar. Yuvacık’a Rize konuk evi oluşturalım. Bu tarz ekstra vizyonla, kente değer katacak, markasını geliştirecek projeler yapmak istiyoruz. Ama Türkiye’nin en büyük gündemi bugün ekonomidir” diye konuştu.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“ÖĞRENCİ BESLENME KİTİ İÇİN BÜYÜK BİR DEPO HAZIRLAYACAĞIZ”

“Emekli, işçi hayatından memnun değil” diyerek sözlerine devam eden Mutlu, “Dar gelirli insan sayımız her geçen gün artıyor. Çocuklarımıza harçlık vermekte zorlanıyoruz. Okulları ziyaret ediyoruz öğretmenler kan ağlıyor. Vicdanları yaralayan durumlar var. Çocukların bir şey yiyemediğini görüyorlar. Neredeyse maaşlarının bir bölümünü çocuklara vermek durumunda kalıyorlar. Taahhüdümüzdür bunu proje kitapçığımızda da belirttik. İnşallah oraya öğrenci beslenme kiti için büyük bir depo hazırlayacağız. Şirket gibi bir oluşum olacak. Her gün günlük taze süt, sandviç, sudan oluşan beslenme kitini paketleme servis araçlarımız ile beraber ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarımıza bunları dağıtacağız. Maliyet hesapları dahi yapıldı. Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Günlük düzenli beslenmeleri de belediye olarak yapmamız gereken önemli işlerden bir tanesi. Kadın yaşam merkezleri kuralım ve orada kadınlarımız gelsin günlerini yapsın, doğum günü kutlamalarını, toplantılarını, her türlü organizasyonlarını yapsın. Sosyalleşeceği alanlar olsun istiyoruz. Daha uygun fiyatlarda içinde spor salonları, yüzme havuzu ve sosyal alanları olan büyük bir kadın yaşam merkezini hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“BUNUN BİR AVANTAJ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Başiskele’yi kazandığı ve Büyükşehir’de Büyükakın değişmediği takdirde Saadet Partili belediye olarak nasıl bir diyalog kuracağını sorduğumuz Mutlu, “Başiskele, AK Parti için kıymet verilen bir ilçe. Burada seçim kaybedilirse yeniden kazanmak için buraya çok ciddi ve daha fazla yatırım yapılacağını düşünüyorum. Bunun bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bizim AK Partili seçmen ve yöneticiler ile bir siyasi görüş ayrılığımız var ama dostluğumuz, arkadaşlığımız hiçbir zaman eksik olmadı. Hepsiyle otururuz, masada konuşuruz. Sohbet ederiz, yemek yeriz. Davetlerde yan yana otururuz. Cenazelerde omuz omuzayızdır. Düğünlerde birlikteyiz. Sadece siyasi olarak görüş ayrılığımız var. Geçmişte beraber siyaset yaptığımız, arkadaşlık kurduğumuz insanlar. Asla siyasi bir gerilime müsaade etmeden gayet makul bir şekilde onlarla da bu irtibatımızı kuvvetlendirerek, devam ettireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Zafer Mutlu: “Yüzde 40 ile Çok Rahat Seçimi Alacağız!”

“YÜZDE 40 İLE ÇOK RAHAT SEÇİMİ ALACAĞIZ”

Meclis üye listeleri hakkında ise Mutlu, “Mümkün mertebe bir denge oluşturmaya çalıştık. Hem bölgenin sevilen insanları aynı zamanda teknik olarak da kazandığımızda katkı sunacak teknik personel. Bu konuda iddialı olduğumuzu söyleyebilirim” diye konuştu. Zaman zaman Mutlu’nun oylarında bölünme olacağı yönünde yapılan söylemler hakkında ise Mutlu, “Zafer Mutlu’nun oyu kendisinde sabit duruyor. Ama bu oyun üzerine çok ciddi bir oy kitlesi gelecek. Biz yüzde 40’ı zorlayacağız ve yüzde 40 ile çok rahat seçimi alacağız. Geçen seçim yüzde 15 ile başlamıştık 36’ya kadar çıktık. Göreceksiniz son 35 günlük sürece girdik. Ulaşmadığım hiçbir kapı kalmayacak. Şu an da 18 bin haneye ulaştık. 35 bin haneye ulaşacağız. 85 bin seçmenimiz var. Tamamına projelerimizi anlatacağız. Bu sefer çok daha fazla iddialıyız” ifadelerini kullandı.

27 Şub 2024 - 11:22 -

Mahreç  Gülşah Yücel Ay


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Adalet - Okudum ve gayet mantıklı. Yapılamayacak işler değil.. Doğru araştırdım ve%36oy alınmış önceki seçimde,,,şimdide ayaz faktörüyle iktidarın oy'u aşağılara düşerse . Seçmen sayısıda yaklaşık 20_25 bin artmış... 40 lara ulaşması mucize değil.. Seçim bayağı çekişmeli geçecek.. Mutlu göğüsler gibi geliyor,, başiskele için hayırlı olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Şubat 19:46
05

Atatürkçü - 5 yıldır nerelerdeydin zafer başkan Ülkü ocakları gibi geziyorsun yanında mecburiyetten bir tane kadın arkadaş var bu kafaylamı sen sosyal demokratlardan oy alacaksın yazık.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Şubat 21:45
04

Sa - Yazımın tamamını okudum. Şunu yapacağız bunu yapacağız deyip geçmiş detaylarına inince aslında hiçbirini yapamayacağını kendisi de biliyor.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 27 Şubat 16:30
02

Başiskeleli - BAŞİSKELE İÇİN DEĞİŞİM, DEĞİŞİM İÇİN ZAFER MUTLU. BAŞİSKELE ZAFER İLE MUTLU OLACAK

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 27 Şubat 14:00
01

Geridönüş - Sayın Mutlu benim bildiğim avukatlar eşit ağırlıkçıdır ve matematikleri iyidir.Ancak sizin matematikte sıkıntı var bilginiz olsun Yasin Özlü be Hüseyin Ayaz olduğu bir seçimde nasıl 40 ile seçim kazanıyor ve bu oranı alacağınıza inanıyorsunuz.Siz bir önceki seçimde doğru düzgün aday yokken bu dediğiniz orana yaklaşamazken şimdi bu adaylar varken nasıl olacakta bu oyu alacaksınız ? Sizin alacağınız oy %20 ile %25 arasıdır oda zorla olur bu yazıda burada dursun…

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 27 Şubat 13:32