- 12 Mart 2018

İyi Parti Kongresinde Semih Yalçın’a Ağır ithamlar! 

Özel Haber!

İyi Parti Kocaeli il kongresinde yaşanan arbede kent gündeminde hala tartışılmaya devam ederken, Nazif Kandemir isimli partilinin konuşması ise büyük ses getireceğe benziyor. İyi Partili Nazif Kandemir, “başta Devlet Bahçeli olmak üzere Şefkat Çetin ve 5 yıldızlı otellerin lobilerinde şarap içen Semih Yalçın onlara iki cihanda da hakkımı helal etmiyorum. Ben emekli maaşımdan bile fedakârlık da bulundum. Yeri geldi gece 12'de evime geldim ben” ifadeleri çok konuşulacağa benziyor.

DEVLET BAHÇELİ ŞANŞIZLIĞINI YAŞADIM

“Beni çoğunuz biliyorsunuz, ben ülkücü gelenekten gelen bir insanım 1974’de Ülkü Ocaklarının kurucularından biriyim. 1995'te Milliyetçi Hareket Partisi'ne kadın kollarında il başkanlık görevi yapmaya başladım ve Genel Başkan Devlet Bahçeli il yöneticisi olarak 10 yıl görev yapma şanssızlığı ve talihsizliği yaşadım”

5 YILDIZLI OTELLERDE ŞARAP İÇEN SEMİH YALÇIN

“Maddi ve manevi birçok kaybım oldu. Diğerlerini dışta tutmak üzere başta Devlet Bahçeli olmak üzere Şefkat Çetin ve 5 yıldızlı otellerin lobilerinde şarap içen Semih Yalçın onlara iki cihanda da hakkımı helal etmiyorum. Ben emekli maaşımdan bile fedakârlık da bulundum. Yeri geldi gece 12'de evime geldim ben. Beni bilen bilir siyasette bir beklentisi olmayan, ihale bekleyen akrabası olmayan ve çocuğu olmayan biriyim”

ESKİ PARTİMİZ SATIN ALINDIĞI İÇİN İYİ PARTİ’YE GEÇTİM

“Benim için önce vatandır. Çünkü Vatan olmazsa hiçbirimizin özgürlüğü, namusu ve yaşama hakkının teminatı olmaz diyenlerdenim. Bu sebeple eski partimiz satın alındığı için İYİ Parti’ye geçtim. Çünkü gençlerimizin istikbali geleceği için onlar adına istiklal onlar adına özgürlük vaadi beklediğim için 60 yaşından sonra kollarımı sıvadım. Böyle bir iş için iştahla kollarıma sıvadım ki kendimi 18 yaşında gibi hissediyorum ve gücümün yettiği her yere yetişmeye çalıştım”

MERAL AKŞENER, İL BAŞKANI OLARAK GÖSTERDİ

“Biz teşkilat terbiyesi alan biri olarak şunu hiçbir zaman unutmam altlar üstlerine hiçbir zaman hükmetmez. Altlar üstlerine hiçbir zaman hükmetmez onları uyarır sadece teklifte bulunur ve o teklif istişare çerçevesinde değerlendirilir ve ona göre değerlendirilir. Biz bu terbiyede ve çevrede yetiştik. Şunu da söylemeliyim ben sevgili başkanımızı ilk defa aday olduğumda tanıdım ne mazisini bilirim ne de şu andaki yaşantısını. Sayın başkanımızı genel başkanımız Meral Akşener bize il başkanı olarak takdim etti onayladı. Bizde o sebeple biat ettik çalışıyoruz.

LİSTEDE İSİM OLMAMASI ÇALIŞMAMIZA ENGEL DEĞİL

“Benim hiçbir listede adım yoktur. Ama bu çalışmamıza engelleyecek bir unsur değil yani şunu söylemeli ve önce vatan önce vatan önce vatan. Bir de biz ülkücüler olarak diğer partilere bir kaç hususu öğrettik. Bizim eskiler icabında yumruk yumruğa birbirine girerdik kol kırılır yen içinde kalırdı. Fakat şimdi bu özelliğimizi kaybettik. AK Parti ve CHP bizden milliyetçiliği öğrendi ve teşkilatlarında olan kavgaları basına sızdırmamayı öğrendi”

BİZ BASININ DEĞİL BASIN BİZİM MALZEMEMİZ OLMASI GEREKİR

“Bunlar bizim teşkilatlarımız ve bizim partilerimizde olan dava bizimdir. Eğer biz bir bilgi vereceksek veririz. Biz basının malzemesi değil basın bizim malzememiz olması gerekir. Sen doğru davranıp teşkilatını ve hedeflerini anlatabiliyorsan gazetelere konuş. Ben Ahmet'e kızdım ben Ayşe'ye kızdım ben Fatma'ya kızdım koş koş gazetecilere götür olmaz. Sen hem bizim rakiplerimize malzeme veriyorsun hem de partimiz bir dernek gibi gösteriyorsun. Biz tamam kavga edelim anlaşalım aracı bulalım kendi aramızda meselemi halledelim ama bunu, hele hele ülkücü teşkilattan gelen bizlerin İç meselelerimizi gazetelere taşınmasını esefle kınıyorum başınız ağrıttığım için hakkınızı helal edin inşallah inşallah küçük şeylerden ders alırız”Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz