- 16 Mayıs 2019

Meclis'te 19 Mayıs Kargaşası

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, başkanlığında 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13. maddesi gereğince bugün saat: 15.00’ da Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda Mayıs ayı toplantısı için toplanarak gündemindeki konuları görüşüldü.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, başkanlığında Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda Mayıs ayı toplantısı için toplanarak gündemindeki konuları görüşüldü.

19 MAYIS'TA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Bugün gerçekleştirilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grubu ücretsiz ulaşım yerine sembolik bir ücretle taşımayı önerdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, önergesinde, "Yüce meclisin halka rağmen siyaset yapılmaz anlayışıyla hareket ederek ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve gelir adaletsizliğinden ötürü eğitime katkı olması açısından Kocaeli ilinde yaşayan tüm öğrencilerimizden toplu taşıma ücretlerinde 50 kuruş alınmasını, özel halk otobüslerinin de bu konuda zarar görmemesi için aradaki farkın Kocaeli Büyükşehir bütçesinden karşılanmasını talep ediyoruz." dedi

YETER KARDEŞİM

Önerge kabul edilerek gündeme alındı. Fakat meclis toplantısına katılımcı olarak takip eden KocaeliMinibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt bu önergeye tepki gösterdi. Kurt, “Yeter, oldu olacak her gün ücretsiz olsun. Esnaf da kazansın biraz kardeşim” diye konuştu.

Tahir Büyükakın duruma el koyarak "“Mustafa bey sizin burada izleme hakkınız var, yorum yapma hakkınız yok.19 Mayıs'ta bizim bayramımız. 19 Mayıs'ta dolmuşlar ücretsiz olarak karar alındı" dedi Serkan ÜLDEŞ


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.