- 06 Temmuz 2019

Mehmet Ellibeş, Belediyelerde Yaşanan Ekonomik Krizi Yorumladı!

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Kocaeli’nde yaşanan yerel yönetimlerde ki ekonomik sıkıntıyla ilgili Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, dikkat çeken açıklamalara imza attı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Kocaeli’nde yaşanan yerel yönetimlerde ki ekonomik sıkıntıyla ilgili Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, dikkat çeken açıklamalara imza attı.

GELİR KALEMLERİNDE DÜŞÜŞ VAR!

“Bir gecede finans kesimi diye bir şey söz konusu değil. Ancak aylar öncesinden fırtına öncesi sessizliği yaşıyoruz. Sadece belediyelerde değil genel bir sıkıntı var. Gelir kalemleri anlamında son yıllarda düşüşler söz konusu. Genel bütçeden gelen paylar azaldı. Bu tür sıkıntılar yaşanıyor. Sanayi bölgelerinin belediyelerden muaf tutulması. İnşaat sektörünün durma noktasına geldi”

2020’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPILACAK

Taşeron personelin belediye kadrolarına geçmesi önemli bir ekonomik yük olarak karşımıza çıkıyor, yansıyor. Hele 2020’nin ikinci yarısında itibaren bu kardeşlerimizle toplu iş sözleşmesi imzalayacak. Devletimiz altı ayda bir yüzde 4 yüzde 4 zam veriyor. Hatırlarsanız Büyükşehir Belediye Başkanımız 600 liralık iyileştirme kararı almıştı. Bunlarda girdi kalemleriniz stabil durumdaysa gider kalemlerinizin artmasına sebep oluyor. Böylece tedbir almanız gerekiyor. Geçici sorunlardır. Gelir gider dengelerini sağlarlar hepsi toplarlar”  

“Sayın Cumhurbaşkanımızın göreve gelmesinden sonra belediyelerin sıkıntıları ortadan kalkması adına çok ciddi adımlar atıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, eşit ve adil bir paylaşım yönetimi sağladı. Bunun meyvelerini topladık. Kocaeli için büyük bir kazanım elde ettik”

Ekli Dosyalar

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.