- 06 Temmuz 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’ye Mitili Attığı Anıları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıllar önce Kocaeli’nde iki ay nasıl seçim çalışması yaptı? Kocaeli’ye nasıl mitili attı? Hitabet yeteneğini nasıl kazandı?

Türkiye’nin son yıllarda yetiştirdiği en önemli siyasetçilerden olan ve 2001’den bu yana iktidar olan Ak Parti’nin kurucusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’nde hiç duymadığınız anısını ilk defa okuyacaksınız.

İLK DEFA PAYLAŞTI!

Bugün Kocaeli Gazetesi yazarı Çetin Çıldır,  1986 yılında Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’nde yıllar önce nasıl çalışma yaptığını ilk defa Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe programında anlattı.  

KOCAELİ’NDE ÜÇ BELDENİN SEÇİMİYDİ

“1986 yılında ara seçimde Kocaeli’nde üç beldenin belediye olmasına karar verildi. Ulaşlı, Başiskele Döngel ve Ereğli olması lazım. Ara seçim olması dolayısıyla Kocaeli’nde o ilçeler ülke gündeminin manşeti oldu. Üç parti o dönem seçime girdi. Anavatan partisinin önde olduğu çok güçlü olduğu bir dönem, Refah Partisi yeni yeni sürece başlıyor”

ERDOĞAN KOCAELİ ’YE MİTİLİ ATTI!

“O dönem Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisinin İstanbul il başkanıydı.  İstanbul İl Başkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli seçimlerini yönetmek için görevlendirildi. Yardımcısı Necdet Külünk ile ilçemize MHP lideri Devlet Bahçeli’nin deyimi ile mitili atmaya geldiler. Türkiye’nin batısında hiçbir belediye kazanamamıştı. O yüzden bu ilçeleri çok önemsedi. Üç beldenin ikisini Refah Partisi kazandı”

ORMANDA AĞAÇLARA ANLATARAK BAŞLADIK

O iki ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli’ye kamp kurdu. Kendisi o dönem tabi tanınmıyor. Bugün İstanbul il başkanlarını biliyor muyuz? Hayır. Kendisini ilk Ulaşlı da yaptığı konuşmasında gördüm. O dönem sahada yaptığı çalışmalar çok etkiliydi. Konuşması çok etkiliydi. Bir sohbette Cumhurbaşkanımıza şunu sordum;  Nasıl hazırlandığını sordum; “Biz Erbakan Hoca’nın talimatıyla, ormanda ağaçlara anlatarak hazırlandık” ifadesini kullandı. Bakın altyapıdan gelen kişilerde, sahada çalışmış kişilerin böyle performans göstermesi gayet normal.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.