- 12 Temmuz 2019

17 Yıl Sonra Hizmet Alan Bayraktar Sakini; “Partizanlık yaptılar çocuğum”

İzmit’e bağlı Bayraktar Köyü’ne 17 yıldır hizmet götürülmedi. 31 Mart seçimlerinin ardından Belediye Başkanı Hürriyet, köyün yolunu asfalt attırdı. Bölge sakinlerinden Fikriye Teyze yaşadıklarını gazetemize anlattı…!

HABER; SERKAN ÜLDEŞ

17 yıldır hizmet gitmedi. Her seçimde köyden sandıklarda CHP’nin birinci çıkmasından dolayı Bayraktar köyü sakinleri faturasını ağır ödedi. Köye bir türlü hizmet gelmedi. Köy sakinlerinden Fikriye Kaplan ile Meliha Salih yaşadıklarını gazetemize anlattı.

17 SENE BİR ÇİVİ ÇAKILMADI

“Ne düşünelim seviniyoruz. Bize yıllar yılı bir çivi çakmadılar. Şimdi işte yeni yapıyorlar. Uzun zamandır, 17 senedir bu yola bir çivi çakılmadı. Oyuk oyuk yolda gidip geldik”

PARTİZANLIK YAPTILAR ÇOÇUĞUM

“Niye yapmadılar çocuğum. Biz oy vermiyoruz diye yapmadılar. Partizanlıktan. Partizanlık yaptılar çocuğum. Biz oy vermiyoruz ama vergi veriyoruz. İlle oy için mi yapacaklar? Oy vermedi diye hizmet yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız”

OY YOKSA HİZMET YOK DEDİLER

“Sizden oy gelmiyor size yol yok, doğalgaz yok böyle bir ayrımcılık olur mu? Biz buranın yerlisiyiz. Burada doğdum, büyüdüm. Böyle rezalet görmedik. Şimdi daha beter yaşamaya başladık.”

BÜTÜN TÜRKİYE FATMA HANIM GİBİ OLMALI

“Çok iyi düşünüyoruz. Allah razı olsun. Yok imkanlarla başladı çalışmaya. Çok seviniyoruz. Bütün Türkiye’nin Fatma Hanım gibi olmasını isteriz. Vatandaş içerisinde ayrım yapılmamalı. Biz ülkemizi seven insanlarız”

 

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.