- 01 Eylül 2019

Marina Esnafı Büyükşehir’i Hürriyet’e Şikayet Etti!

“Büyükşehir’den talep ettik yerine gelmedi. Umarım İzmit Belediye Başkanımız sorunları çözer” diyen İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karaaslan’a Başkan Hürriyet; “İki sene öncesini demirleri aynı duruyor. Bu ayıp bu kente yeter. Eğer Büyükşehir yapmazsa biz seve seve yaparız” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Tüm Türkiye'de dün gece 00.00 itibariyle balık avı yasağı kalktı. Denizlerde av yasağının sona ermesiyle "Vira Bismillah" diyerek denize açıldı. Bu kapsamda İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği vatandaşa ekmek arası balık dağıttı.

BEREKETLİ BİR YILIMIZ OLSUN

İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karaaslan, “19 yıl önce tekneleri kurduk. 13 senedir bu etkinliğimizi yapıyoruz. Gelişerek etkinliğimiz büyüdü. Şu mesajı veriyoruz, bereketli bir yılımız olsun, açlığın olmadığı bir dünya olsun” dedi.

TALEPLERİMİZ YERİNE GETİRİLMEDİ

Marina esnafının sorunları olduğunu dile getiren İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karaaslan, “Başkanımız buraya geldi çok mutlu olduk. Marinanın sıkıntıları var Başkanımızdan bunları talep edeceğiz. Büyükşehir’den talep ettik yerine gelmedi. Umarım İzmit Belediye Başkanımız sorunları çözer” ifadelerini kullandı.

KAZASIZ BİR YIL OLSUN

Marina esnafının sorunlarını dinleyen Fatma Kaplan Hürriyet, “Vira bismillah dediğimiz bir gün. Öncelikle esnafımızı kazasız bir yıl diliyorum. Bereketli bir yıl geçirirler. Bütün balıkçılarımıza bol şans dilerim. Esnafımız gülerse vatandaş güler. Esnafımız iyi iş yaparsa vatandaşımız daha uyguna alışveriş yapar” şeklinde konuştu.

DAYANIŞMAYI TEMSİL EDİYOR

“Her sene düzenli bu etkinlikle farkındalık oluşturuyorlar. Bende vatandaşımız ve esnafımız bir arada gördüğüm için çok mutlu oldum. Bir günlük etkinlik ama dayanışmayı temsil ediyor.  Birlik ve beraberliği temsil etme adına anlamlı bir etkinlik”

BÜYÜKŞEHİR YAPMAZSA BİZ SEVE SEVE YAPARIZ

“İki sene önce ben bu etkinliğe katılmıştım. Girişlerde yine demirler vardı. Hala öyle… Demek ki bir şeyler değiştirmek lazım. Seçildiysek milletimiz bizden hizmet bekliyor. İki senedir ayıp kente yeter. Sembollük bir yerdir. Bakım yapmak gerekiyor. İnşallah eğer Büyükşehir yapmazsa biz seve seve yaparız”

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.