- 19 Eylül 2019

Sıkışan Kertenkeleye Acil Müdahale!

Kocaeli’de özel bir hastanede bugün çok ilginç bir olay yaşandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan özel bir hastanede görevli sağlık çalışanları, hastanenin otoparkında bulunan havalandırma levhalarının içinde sıkışan bir canlı olduğunu fark ettiler. Sağlık çalışanı olmanın da vermiş olduğu yardım severlik duygusuyla hareket eden çalışanlar, sıkışan canlının bir kertenkele olduğunu anladılar.  Vakit kaybetmeden hayvana müdahale eden T. S.(32)  ve M.K. (30) zor durumda olan kertenkeleyi  bir bisturi yardımıyla şıkıştığı yerden kurtardılar.

HER CAN KIYMETLİ VE KUTSALDIR

Kocaeli’de özel bir hastanede sağlık çalışanı olarak görev yaptığını belirten  M.K “İş yerinde görevli mesai  arkadaşımın eşi, sabah  arkadaşımı iş yerine bıraktıktan sonra havalandırma levhasında sıkışan ve zor durumda olan bir canlı fark etmiş. Hemen benden yardım istedi. Getirdiğim bisturi yardımıyla dikkatli bir şekilde kertenkeleyi sıkıştığı levhadan kurtardık. Zarar görmemesi için çok yavaş hareket ettik ve zarar vermeden kertenkeleyi sıkıştığı yerden kurtardık. Her can kıymetli ve kutsaldır. Sağlık çalışanı olmamız nedeniyle zaten bu konuda farkındalığımız yüksek düzeyde. Kertenkelenin kurtarıldıktan sonra ki mutluluğu da görülmeye değerdi. Biz de en az onun kadar mutlu olduk ve vicdanen çok rahatız. Kim olsa bizim yaptığımızı yapardı. Bu tür olaylar topluma da örnek olmalı ” diye konuştu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.