- 26 Eylül 2019

Tahir Büyükakın’ın Dün Yaptığı Konuşma; “Örneğin Yarın İstanbul’da Deprem Olsa…”

İstanbul'da saat 14:00'te meydana gelen depremin büyüklüğü 5,8 olarak ölçüldü. Depremin etkileri Kocaeli’nde de hissedildi. Dün Tahir Büyükakın’ın deprem öncesi ve sonrası yapılması gerekenlerle ilgili yaptığı konuşma ise çok konuşulur…

İSTANBUL’DA DEPREM OLSA HEPSİ PLANLANMIŞ DİYECEKLER AMA….

Dün gerçekleştirilen bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Deprem Sempozyumunda “Örneğin yarın İstanbul’da bir deprem olsa” diyerek konuşmasında örnek veren Kocaei Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Örneğin İstanbul depreminde ne yapılması gerektiğine dair yazılı belgeler var. Kaç battaniye nereye götürülmesi yazar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bunu kim biliyor diye sorduğunuzda “Hepsi planlamıştır” diyecekler ancak gerçek bir tatbikatımız yoktur” ifadeleri dikkat çekti.

EN HAZIRLIKLI OLAN ASKERLERİMİZ

“Şehirde depremle ilgilenmesi gereken Kocaeli Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanının evi güvenli mi? Deprem anında nerede, deprem olduktan sonra gitmesi gereken yere ulaşabilecek mi bilmiyoruz. Samimiyetle söylüyorum bilmiyoruz. En hazırlıklı olan askerlerimiz”

BARDAĞIN BOŞ KISMINA BAKMAMIZ LAZIM

“Deprem sempozyumunda konuşan Büyükakın “Afet planı var ama bu planının afet gerçekleştiğinde ne kadar etkili olacağını bilmiyoruz. 2 milyonluk şehirde sadece 35 bin kişiye eğitim verildi. Bardağın boş kısmına bakmamız gerekiyor”

 

# KOCAELİ DEPREM! İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.