- 24 Nisan 2020

Büyükşehir Toplatmıştı, İzmit Belediyesi ise Kopan Bayrağı Yeniden Astı!

Çarşıda görev yapan İzmit Belediyesi çalışanları Büyükşehir’in astığı bayrağın koptuğunu gördü, bunun üzerine bayrağı tekrar astı. Bu olay üzerine açıklama yapan Başkan Hürriyet; "Büyükşehir Belediyemiz bizim de belediyemiz. Bayraklarını yerde bırakmayız. Yaradılanı severiz, Yaradan da ötürü" ifadelerini kullandı. 

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi arasında yaşanan bayrak krizi 23 Nisan kutlamaları öncesi yine gündem oldu. Seka Park ikinci etapta İzmit Belediyesi tarafından asılan bayraklar büyükşehir belediyesi tarafından kaldırtıldı. Bugün ise farklı bir gelişme İzmit'te yaşandı. 

BÜYÜKŞEHİR'İN BAYRAĞINI ASTILAR

Çarşıda görev yapan İzmit Belediyesi çalışanları Büyükşehir’in astığı bayrağın koptuğunu gördü, bunun üzerine bayrağı tekrar astı ve sosyal medya hesabından bir yazı ile paylaştılar. ;"Bugün 23 NİSAN .Bizim için önemli bir bayramdır.Bizler İzmit Belediyesi olarak görevimizin başındayız.4 yol Ziraat Bankasının önünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ait olan bayrağın kopup yere düşmüş olduğunu gördüğümüzde terettüt etmeden yerdeki bayrağı tekrar astık" 

BAYRAKLARI KALDIRMIŞ OLSALARDA DA BİZ AYNISINI YAPMAYIZ

Yaşanılan olay üzerine değerlendirmede bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; "Bayraklarımızı kaldırtmış olsalar da biz aynı şeyi asla yapmayız. Aksine düşen bayrakları yerine asarız. Çünkü Atamız bize böylesi günlerde Ulus olma bilincini, bir olmayı, birlik olmayı ve dayanışmayı öğretti. Büyükşehir Belediyemiz bizim de belediyemiz. Bayraklarını yerde bırakmayız. Yaradılanı severiz, Yaradan da ötürü" ifadelerini kullandı. 

# FATMA KAPLAN HÜRRİYET İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.