Kandıra’ya Çöplük Reva Görüyorlar!  

Uzun yıllardır tartışılan çöp tesisi yeniden gündem oldu. Çöp tesisi ilk olarak Dilovası’na yapılması belirlenmişti. Dönemin Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve Dilovalılar bu karara sert tepki göstermişti. Sonra Körfez olarak belirlendi. Bu karara ise Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran tepki göstermiş ve her ilçenin kendi çöpünü kendi yakmasını önerdi. Şimdi ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın çöp tesisini kurulacak yer olarak Kandıra’yı açıkladı.

YANLIŞTAN DÖNMELERİNİ DİLİYORUM!

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “ Biz çöp yakma fabrikası yapmayacağız. Bertaraf tesisi kuracağız. İzmit’in bittiği Kandıra’nın başladığı F tipi cezaevinin güneyinde bir noktaya kurulacak” açıklamasına CHP' il yöneticisi Avukat Hüseyin Acurman, “Kocaeli’nin Karadeniz’de sahili olan tek ilçesi... Bu imkanı kullanmayıp bu ilçede çöp depolama tesisi yapma iradesinde olan yöneticilerin bu yanlıştan dönmelerini diliyorum” dedi.

KANDIRA’YA NE GÖZLE BAKILDIĞINI GÖRÜN!

“Ayrıca “yalnızca kokudan dolayı zararı olacağı” sözünün de biz Kandıralılarla dalga geçmek olarak algılandığının altını çizmek istiyorum... Halen bu zihniyete oy verenlere bir kez daha sesleniyorum... Artık olanları fark edin, Kandıra’ya ne gözle bakıldığını görün... İstanbul’un su ihtiyacını karşılayacağız diye köylerimizin su altında kalmasına neden olacak olanlar, şimdi de Kandıra’ya çöplük reva görüyorlar”

- Bugün Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bugunkocaeli.com.tr/haber/3591147/kandiraya-copluk-reva-goruyorlar