Ak Partili Milletvekilleri Sessizliğini Koruyor!

Kocaeli’nde bir kamu kurumunda çalışan ve FETÖ’den yargılanan kadın için Ak Partili Kocaeli milletvekili tarafından aranan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, “Allah’a şükür ben baskıya boyun eğmem. Buraya minnetle gelmedim. Yarın görevden alınabilirim” ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ VEKİLLER SESSİZ

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, makamında basın mensupları ile bir araya gelerek 2019 yılını değerlendirdi. Kocaeli’nde FETÖ mücadelesi hakkında rakamlar veren Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, kendisini FETÖ’den yargılanan bir çaycı için arayan milletvekili için önemli açıklamalar yaptı.

HANGİ AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİ?

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz’ın “ Vekil Bey” diye hitap etmesinden erkek olduğu anlaşılan o milletvekilinin Ak Parti’den olduğu öğrenildi. FETÖ dosyası için Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ile görüşen Ak Partili Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz mı olduğu merak konusu. Ak Partili Kocaeli Milletvekilleri henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Kamuoyunda bu durum ise siyasi gücü olan yargıya müdahale mi ediyor endişesi uyandırdı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ne söylemişti;

SAVUNMASI İLE DOSYA BİLGİLERİ ÖRTÜŞMEDİ

Çaycının FETÖ’ye destek olduğunu ifade eden Korkmaz, “Bir çaycı hanım kamu kurumunda çalışıyor, soruşturma açılmış. Biz soruşturmasını yaptık. Bize FETÖ bağlantısı olmadığı söylendi. Biz araştırdık, detaylı araştırma yaptık. Kadının iki tane katılım hesabı açtığını öğrendik. Yurtdışından gelen para ile FETÖ talimatı ile bankada tuttuğunu tespit ettik. Savunması ile dosyasında bilgiler örtüşmedi” dedi.

NASIL TANIKLIK İÇİN BAŞVURACAK?

“Kadının savunması boşa düştü. Örgüte yardım olduğunu düşündük ve davayı açtık. Vekil Bey davanın yanlış açıldığını, suçlamayı hak etmediğini söyledi, biz delillerle çalışıyoruz. Kusura bakmayın dedik. Nasıl tanıklık için başvuracak. Kendisi basına beyanat verdi. Tanıklık yapmak isterse yapabilir. Bu para hareketi ile ilgili bilgisinin olması mümkün değil. Mahkemenin araştıracağı husus kasıt var mıydı? Bunu mahkeme yapacak. Biz yeterli şüphe varsa dava açıyoruz”

- Bugün Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bugunkocaeli.com.tr/haber/3594415/ak-partili-milletvekilleri-sessizligini-koruyor