Büyükşehir Meclisi Gergin Başladı!

Kocaeli haber - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclisi gerilerek başladı. Meclis de Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın ve  CHP grubu arasında gerginlik tartışması yaşandı.

POLEMİK ORTAMI GERİYORSUNUZ

CHP grup başkanvekili Engin Taşdemir, “Polemik yaratarak meclisi geriyorsunuz, özgür ortamı size sağlıyorum diyorsunuz, polemiğe girmeye çalışan sizsiniz biz gündemi konuşmak istiyoruz” dedi.

SÜREKLİ KONUŞUYORSUN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise: “Arada bizde konuşalım. Amacınız bizi konuşturmuyorlar söz hakkı vermiyorlar demekse vicdanınız bunu kabul edecek mi? Mikrofonu elinden düşürmeden sürekli konuşuyorsun, ben konuşurken araya girip konuşuyorsun. Şu meclisteki özgürlük ortamını yeterli bulmuyorsan insafınıza havale bile etmiyorum. Siz oyla geldiniz biz neyle geldik. “ ifadelerine yer verdi.

ÜSTTEN BAKIYORSUNUZ

Büyükakın’ın ardından konuşan Engin Taşdemir yaptığı konuşmada: “Orhan Bey size bir cümle sarf etmedi. Siz bizi ısrarlı bir şekilde bugün bizi kavgaya çekiyorsunuz. Biz kavga etmek istemiyoruz, çözüm için buradayız. Sizin bize özgür bir konuşma alanı yaratmanız bir lütuf değildir. Bu bize vatandaşların oy vermesiyle kaynaklanıyor. Bu üstten bakmayı bırakın. Büyükşehir Belediye Başkanı sizsiniz. Sürekli ben belirlerim ben belirlerim diyorsunuz. Bu üstten bakışınızı terk etmenizi talep ediyorum. Sabahtan beri polemiğe girmek isteyen sizsiniz. “ dedi.

AMACIN KAVGA ETMEK

Daha sonra Tahir Büyükakın cevap vererek: “Benim kavga etmediğimi maksadımın sizi konuşturmak olduğunu biliyorsunuz. Sizin usüllerinizi bizde uygulatabiliriz. Ben sizin yaptığınızı yapınca ne oluyor görüyorsunuz biz bunları sizden öğreniyoruz. Buyurun şovunuzu yapın. Sizi tebrik ediyorum Engin Bey. Meclise katkı sağlayacak bir şeyiniz olmadığı için germeyi tercih ettiniz. Sen oradan bağır sabote et başkan konuşunca üstten bakıyor olsun. Amacının kavga etmek olduğunu ben sana göstereceğim. Ben size ne dedim? Yoksa iftira atıyorsunuz. Size haksızlık olarak ne yaptığımı söyleyin? Ben sizin hakkınızı yemek için ne yaptım anlatın. Kavgaya çekmek için ne yaptım?” ifadelerine yer verdi.

 

- Bugün Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bugunkocaeli.com.tr/video/6949317/buyuksehir-meclisi-gergin-basladi