Abdülkadir Özdemir: “Ülkücüler Artık Kocaeli’de Salonlara Sığmıyor!”

Kocaeli Haber - Gazteemize yapmış olduğu ziyarette geçtiğimiz gün gerçekleştirilen MHP Kocaeli İl Kongresi hakkında açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Abdülkadir Özdemir, “Çok güzel bir kongre oldu. Demokrasi şöleni içerisinde oldu. Ülkücüler artık Kocaeli’de salonlara sığmıyor. Dün yüzlerce ülküdaşımız salona giremedi. Dışarda kaldı. Salonun hem koridorlarında hem dışarda müthiş bir izdiham vardı” dedi.

Gülşah Yücel Ay
Gülşah Yücel Ay Tüm Haberleri
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Haber - Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Abdülkadir Özdemir, gazetemize ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette Ülkü Ocakları’nın çalışmaları hakkında paylaşımlarda bulunan Özdemir, geçtiğimiz gün gerçekleşen MHP Kocaeli İl Kongresi’ne de değindi. “Partimizin her zaman yanındayız” diyerek açıklamalarda bulunan Özdemir, kongrede dikkat çeken katılımın da altını çizdi.

“HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL”

Ülkü Ocakları olarak yaptıkları faaliyetleri anlatan Özdemir, “Yaz gelişim programımızla Diriliş Kampı’nda Ağustos ayında 300 kişilik bir kamp yaptık. 18 ila 25 yaş arasındaki 300 genci o sıcakta alıp, orada toplayıp disiplinli bir şekilde tutmak her babayiğidin harcı değil diye düşünüyorum. Çünkü tam yaz dönemi. Herkes memleketine gidiyor. Denize de gidebilirlerdi ama geldiler bizimle beraber yürüyüş yaptılar” şeklinde konuştu.

“KARDEŞLERİMİZ İLE ÇOK ETKİLİ BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK”

“Çok faydalı bir kamp oldu” diyerek sözlerine devam eden Özdemir, “Seminerlerimiz yapıldı. Milli Kuruluşlar Birliği Kocaeli Şube Başkanımız Yücel Alpay Demir geldi. Orada bir seminer verdi. Ondan bir gün önce de Türk Eğitim SEN 1 Nolu Şube Başkanımız Yaşar Bey geldi. Orada bize Büyük Taarruz’un senesi olması sebebiyle bir seminer verdi. Kardeşlerimiz ile çok etkili bir kamp dönemi geçirdik” diye konuştu.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Gençlere yönelik yaptıkları spor aktivitelerinden de bahseden Özdemir, “Alparslan Türkeş Futbol Turnuvası düzenledik. Başiskele Ülkü Ocağımız şampiyon oldu. Tebrik ediyorum kardeşlerimizi. Liderimizin geçen hafta bisikletle poz vermesi nedeniyle biz de tüm gençlerimizi spor aktivitelerine davet etmek adına eş zamanlı bisiklet turları düzenledik. Uyuşturucu kullanımı ilkokul seviyelerine kadar düşmüşken biz de kardeşlerimizi kazanmak ve bu bataklığın içine düşürmemek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü bizim stratejimiz şudur. En iyi temizlik kirletmemektir. Yani bu işe bulaştıktan sonra kardeşlerimizi kazanmak çok zor. Kardeşlerimizi spor aktivitelerine, e-spor oyunlarına veya sosyal hayatın içine çekerek uyuşturucu ve sosyal medya tuzaklarından çekmek istiyoruz” dedi.

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN ETKİN BİR PROGRAMIMIZ OLACAK”

Sözlerinin devamında Özdemir, “Bugün mili güvenlik sorunu olarak baktığımız terör ama aslında terörün de beslenmesine sebep olan uyuşturucudur. Uyuşturucu işini yapan teröristler Türk gençliğini tüketmek ve kardeşlerimizi sosyal hayattan kopartıp bataklık içine çekmek istiyorlar. Biz de bununla ilgili karıncanın yangına su taşıma misali belki yangını söndürecek gücümüz yok ama en azından rengimiz, niyetimiz belli. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Batı yakasında özellikle Gebze tarafında 3 seminer yapıyoruz. Ayın 7’isinde kadına şiddete yönelik bir programımız var. Peşinden anne ve kız ilişkisini ele alan bir seminerimiz olacak. Daha sonra da uyuşturucu ile mücadele için etkin bir programımız olacak. Bu şekilde faaliyet programımız devam edecek” şeklinde konuştu.

“TÜRKLÜK AKIMINI KARDEŞLERİMİZE ÖĞRETECEĞİZ”

“Pandemi döneminde ülküdaşlarımızla çok birlikte olamadık” diyerek sözlerine devam eden Özdemir, “Göreve geldik bir seçim oldu. Kardeşlerimiz ile ocakta sadece Kur’an okuma ve güncel konularda bir araya geldik. Bu defa kardeşlerimize 9 ışık doktrinini, liderimizin hayatını, kurucu başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in hayatını, Seyit Ahmet Arvasi’nin hayatını, Hüseyin Nihal Atsız’ın hayatını öğreteceğiz. 1944’te ortaya çıkan Türklük akımını kardeşlerimize öğreteceğiz. Bu şekilde eğitimlerimizi tamamlamaya özen göndereceğiz” dedi.

“ÜNİVERSİTELİ KARDEŞLERİMİZE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK”

Kocaeli’de üniversite kazanan gençlere de seslenen Özdemir, “Diğer illerdeki teşkilatlardan bir ülküdaşımız burada üniversite kazandığında bize bir referans mektubu geliyor. Bu teşkilatçılığın bir gereğidir. Bir ülküdaşımız başka şehre gidecek olursa önce orayı ararız. ‘Size emanetimizdir’ deriz. Buraya gelen üniversiteli kardeşlerimize hanemiz, kapımız, ocağımızın kapıları ve hizmetleri sonuna kadar açıktır. Üniversite önünde bayraklar, broşürler dağıtacağız. Gelirlerse başımız, gözümüz üstüne. Biz onları kazanmak adına var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

“SAYIN VEKİLİMİZLE ORADA BİR SÖYLEŞİ YAPACAĞIZ”

Üniversitelilere yönelik yapacakları faaliyetlerden de bahseden Özdemir, “Allah nasip ederse üniversitede BESYO Fakültemizde bir salonumuz var. Biz Ülkü Ocakları olarak faaliyet gösteremiyoruz üniversite içerisinde. Türk Dünyası Kulübümüz var. Sayın vekilimizle orada bir söyleşi yapacağız. Üniversiteli kardeşlerimizi kazanmaya çalışacağız” diye konuştu.

“BİZDE GÖREV İSTENMEZ, TEBLİĞ EDİLİR”

Kişisel hedeflerini sorduğumuz Özdemir, “Şu an mevcut il ocak başkanıyım. Hayatta makam beklentimiz hiçbir zaman olmadı, olamaz. Bizde görev istenmez, tebliğ edilir. Bugün il başkanı olarak görevime devam ediyorum yarın bir nefer olarak görevime devam edebilirim. Bir görev de tebliğ edilirse onu da yapabilirim. Buna teşkilatımızın büyükleri, başkanlarımız karar verecek. ‘Olman lazım’ derlerse orada olurum. ‘Dinlenmen lazım’ derlerse geçer babamın iş yerinde fırınımda ekmeğimi satarım ya da spor hayatıma devam eder antrenörlük yaparım. Ama siyasi olarak bugün bir talepte bulunmak benim almış olduğum terbiye ve eğitime müsait değil. Genel merkezimiz bu işin kararını verir. Ben şu an il başkanıyım. Sayın genel başkanımız bana bu görevi uygun gördüğü süre içerisinde yapacağım” dedi.

“MURAT NURİ DEMİRBAŞ BAŞKANIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

MHP Kocaeli Teşkilatları’nda, Ülkü Ocakları’ndan iki ilçe başkanının başkan olarak görev almasını değerlendiren Özdemir, “Sayın genel başkanımızın, liderimizin gençler üzerindeki etkisi çok büyük. Liderimize göre biz gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz. Ülkü Ocakları da gelecek nesilleri ihya etmek adına var. Mesela biz şehirlerimizi ihya ederken gençliğimizi de ihmal edemeyiz. Gençliğimizi ihmal etmediğimizden Ülkü Ocakları’nın çalışmalarının vermiş olduğu hizmetler karşılığını görüyor. Sağ olsun Murat Nuri Demirbaş başkanıma çok teşekkür ediyorum. Ülkü Ocakları başkanlarımıza bu fırsatı tanıdı. Kendisine minnettarız” şeklinde konuştu.

“BU SAYILARIN GİDEREK ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

“Başkanımız bu konuda hem Dilovası hem de Kandıra’da böyle bir fikir sundu. Bizim bir talebimiz olmadı” diyerek sözlerine devam eden Özdemir, “Başkanımız, ‘Bu kardeşlerimizle yol yürümek istiyoruz’ dedi. ‘Onur, gurur duyarız. Kocaeli’nin bütün ilçelerinde olduğu gibi Dilovası ve Kandıra’daki başkanlarımıza da destek çıkarız’ dedik. Çok da mutlu olduk. Şu an görevlerini yapıyorlar. Kendilerine başarılar diliyoruz. Pırıl pırıl gençler. Siyasette böyle yeni yüzlerin, yeni vizyonlu insanların bulunması çok güzel. Erzincan’da Ülkü Ocakları İl Başkanımız, parti il başkanımız oldu. Türkiye’de de bu sayıların giderek artacağını düşünüyorum. Ülkü Ocakları’nın artık Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarında olacağını ve bu şekilde de devam edeceğine ben inanıyorum. Biz bunu Kandıra ve Dilovası üzerinden değerlendirmeyelim. Baktığınızda Derince’de Yener Aykurt başkan, Gebze’de Ali Yalsız başkan, İzmit’te Kemal Okur bizim canımız, kanımız. Karamürsel’de Adnan başkan hepsi Ülkü Ocakları başkanlığı yaptı. Adnan başkan Ülkü Ocakları ilçe başkanıyken parti ilçe başkanı oldu. Kardeşlerimizin, abilerimizin her zaman yanlarındayız. Allah yar ve yardımcıları olsun” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜLER ARTIK KOCAELİ’DE SALONLARA SIĞMIYOR”

Geçtiğimiz gün yapılan MHP il kongresi hakkında da konuşan Özdemir, “Dün yapılan Milliyetçi Hareket Partisi kongremizin Kocaelimize, Cumhur İttifakımıza, partilerimize, teşkilatlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çok güzel bir kongre oldu. Demokrasi şöleni içerisinde oldu. Artık ülkücüler Kocaeli’de salonlara sığmıyor. Dün yüzlerce ülküdaşımız salona giremedi. Dışarda kaldı. Salonun hem koridorlarında hem dışarda müthiş bir izdiham vardı. Murat Bey kendine çalışabileceği çok güzel bir ekip kurmuş. Biz de bunu amasız, fakatsız, lakinsiz destekleyerek Milliyetçi Hareket Partisi’nin her zaman yanındayız ve bundan sonraki süreçte de olmaya devam edeceğiz” dedi.

“GÜÇLÜ ÜLKÜ OCAKLARI GÜÇLÜ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ”

Son olarak yerel seçimlere de değinen Özdemir, “Önümüzde mahalli idareler seçimi var. Tabi ki partimizin yanında olacağız. Hep beraber çalışacağız. Belediye başkanı adayı ve meclis üyesi adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Partimizin her zaman yanındayız. Değerli milletvekilimiz Saffet Bey’in, Güçlü Milliyetçi Hareket Partisi, güçlü Türkiye sloganı var. Ben de diyorum ki güçlü Ülkü Ocakları güçlü Milliyetçi Hareket Partisi. Benim de sloganım bu” ifadelerini kullandı.

25 Eyl 2023 - 17:26 - Siyaset

Muhabir  Gülşah Yücel Ay


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.