Reklamı Kapat

Yaz Tatilini Değerlendirmenin En Hareketli Yolu

Hareket programıyla çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra bilim teknoloji ve sanatla ilgili etkinliklerle zihinsel gelişimi destekleyen Muzipo Kids dopdolu yaz programıyla çocuklara muzip saatler yaşatıyor.

ÇOCUKLARA HAREKET ALIŞKANLIĞINI KAZANDIRIYOR VE GÜVENLI BIR ORTAMDA SOSYALLEŞME OLANAĞI SAĞLIYOR

 Etkinlikler 3-12 yaş aralığındaki çocuklar için yarım gün uygulanıyor. Yaz kulübüne katılan çocuklar hem eğlenerek öğreniyor hem de hareket alışkanlığı kazanıyor.

Çoklu zeka kuramının çocuk gelişimini desteklediğini belirten Muzipo Kids Kurucu Ortağı  Aslı Olgun Muzipo Kidste geliştirilen programların toplumsal cinsiyet eşitliği olumlu sorgulama bilimsel yaklaşım problem çözme yaratıcılık ve çocuk hakları olmak üzere altı ana evrensel konunun süzgecinden geçirilerek tasarlandığını belirtiyor. Olgun hareketin çocuk gelişimindeki önemini şu sözlerle aktarıyor: Muzipo Kids çocukların sadece vakit geçirecekleri bir alan değil hareketsizlik sonucunda oluşmuş sorunlara çözüm üretmeye çalışan ve çocukların gelişimine katkı sağlayan bir çocuk kulübü. Muzipo Kids programlarına dahil olan çocukların hareketi seven paylaşmaktan ve birlikte hareket etmekten keyif alan sosyal çocuklar olarak gelişimlerini gözlemlemekten dolayı çok mutluyuz. Hareket eden çocukların daha sağlıklı ve uzun bir ömür yaşayacağını biliyoruz.

SPORDAN MÜZIĞE DRAMA ATÖLYELERINDEN DANSA

Muzipo Kids Yaz Kulübü çocukların ince motor becerilerini geliştirebilecekleri enerjilerini arkadaşlarıyla birlikte geliştirici oyunlar eşliğinde atabilecekleri bilişsel yeteneklerini geliştirebilecekleri kapsamlı bir program sunuyor. Haftada iki gün yüzme derslerinde yeteneklerini geliştiren çocuklar jimnastik altyapılı hareket programıyla koordinasyon becerilerini güçlendiriyor. Sinema etkinliklerinde animasyon filmlerinin ilham verici dünyasına giriyor film değerlendirmesi yapıyor. Bilim atölyelerinde genç mucitler olarak bilimin temel kavramlarını deneylerle ve araştırmalarla keşfediyor. Bireysel ve takım sporlarının temel kavramlarıyla tanışıyor ve uygulamaya katılıyor. Geri dönüşüm atölyelerinde kullanım ömürleri bitmiş olan materyalleri hayal güçlerini kullanarak uygun projelerde birleştiriyor ve çevre bilincini güçlendiriyor. Mini Survivor atölyelerinde güvenilir bir ortamda ekip ve görev bilincinin aşılanması ile birlikte süreye karşı yarışma grup olma dikkat sabretme becerilerinin kazanılmasına yönelik hareket ve macera dolu kaliteli bir zaman geçiriyor. Drama atölyelerinde ise kendi hayal kahramanlarını yaratarak onların başına gelen hikayeleri arkadaşlarıyla paylaşıyor ve ifade becerilerini geliştiriyorlar.

Muzipo Kids çocukları aynı zamanda eski sokak oyunlarını da deneyimleme fırsatı yakalıyor. Geçmiş nesillerin aksine sokakta oyun oynama fırsatı yakalayamayan çocuklar sek-sek dokuz taş ve yakan top gibi oyunlarla eğlenceli vakit geçiriyor. Özenle hazırlanan kutu oyunlarını oynayan çocuklar zihin jimnastiği yapıyor durgun dikkat becerilerini geliştiriyor ve kurallı oyun oynamayı öğreniyor.

Bugün Kocaeli Gazetesi

15 Ağustos 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?