Reklamı Kapat

Zehra Zümrüt Selçuk’tan “Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız” projesi kapsamında Muzipo Kids’e ödül

Zehra Zümrüt Selçuktan Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız projesi kapsamında Muzipo Kidse ödül

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK39TAN AYNI GÖKYÜZÜNÜN ÇOCUKLARIYIZ PROJESI KAPSAMINDA MUZIPO KIDSE ÖDÜL

 15 şehirdeki 42 merkeziyle çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandıran Muzipo Kids Her çocuğun oyun oynama hakkı vardır. ilkesini benimseyerek iki yıldır Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız sosyal sorumluluk projesini yürütüyor. Proje kapsamında Türkiyede kırsal kesimde bulunan il ilçe ve köylerde hareket alanları kuran Muzipo Kids bu kez Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocukları sevindirdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçukun açılışını gerçekleştirdiği oyun ve hareket alanı çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen ekipmanlarla donatıldı.

Proje hakkında bilgi veren Muzipo Kids Kurucu Ortağı Aslı Olgun Muzipo Kidsin amacı çocukları gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri değişim sağlayabilecekleri eğlenceli yaratıcı güvenli haklarını gözeten bir ortamda bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlamak ve içinde bulundukları anı dolu dolu yaşamalarını sağlamaktır. Kısıtlı şartlar altında yaşayan çocukların da bu fırsata erişebilmesi hedefiyle hayata geçirdiğimiz Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız projesiyle bugüne dek İstanbul Bakırköy Ankara Sincan ve İzmir Aliağa Kadın Kapalı Cezaevlerine hareket parkurları kurularak çocuklara hareket ve oyun imkanı sağlandı Ağrı Doğubayazıt ilçesinde bir ilkokula ve Diyarbakır Çınar ilçesindeki bir anaokuluna hareket alanları kuruldu. Son olarak Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocukları da yeteneklerini keşfedebilecekleri gelişimlerini destekleyen özel parkurlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

23 Ekim 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?