Reklamı Kapat

Ak Parti Aday Adayı Ayhan Yalçın, “Kocaeli lobisini geçemedik”

“Biz adam yerine konulmadık” “AK Parti’de parti değiştireceğim diye büyük bir endişe ve korku var” cümleleri ile çok konuşulacak açıklamalara imza atan Ak Parti Kandıra Belediye Başkan aday adayı Ayhan Yalçın, “Kocaeli lobisini geçemedik” dedi.  

Büyütmek için resme tıklayın

Haber; Serkan ÜLDEŞ

 Ak Parti Kandıra Belediye Başkan aday adayı Ayhan Yalçın, Ak Parti Kocaeli siyasetiyle ilgili Bugün Kocaeli Gazetesi’ne çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.  “Bir lobi var. Biz bu lobi grubunda kale alınmadık. Kocaeli’nde insanların yanına gittik partimizin emrindeyiz dedik ama yine de kabul görmedik ama bizim için hiç önemli değil” ifadeleri ile parti içi yapıya dikkat çeken Ayhan Yalçın, “Kocaeli lobisini geçemedik. Sınırlarımı zorlamadık, taksilimiz mi yetmedi, CV’miz mi yetmedi. Ben niye başkasının iti olayım Allah bana akıl vermiş, bana tip vermiş, bana bir kültür vermiş, bir eğitim vermiş ben niye başkasının it olayım kendimin iti olurum tabiri caizse” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ LOBİSİNİ GEÇEMEDİK

Ben 50 yaşındayım hep insanlar için yaşadım kendim için hiç yaşamadım ve Kandıra için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya hazırım. Ben hiçbir derdim yok benim her şeyim var. Benim derdim ben değilim biz olalım dedik, birlik olalım dedik. Kandıra’yı 12 ay boyunca turizme açık bir yer yapalım dedik ama hep boşu boşuna konuşmuşuz. Biz Kocaeli lobisinde kale alınmadık. Kocaeli’nde insanların yanına gittik partimizin emrindeyiz dedik ama yine de kabul görmedik ama bizim için hiç önemli değil. Kocaeli lobisini geçemedik. Sınırlarımı zorlamadık, taksilimiz mi yetmedi, CV’miz mi yetmedi, uluslararası deneyimlerimiz var o mu yetmedi karşılığını alamadım. Bir duvara çarptım geri geldim, pinpon topu gibi olduk. Sağlık olsun hak eden hak ettiği yere gelir ve hak ettiği değere kavuşur.

50 YAŞINA GELDİM KANDIRA BİR GRAM GELİŞMEDİ

Burada amaç Kandıra olmalı. Ben 50 yaşına geldim Kandıra bir gram gelişmedi bu da bizim ayıbımız. Şu an için hiçbir partiye geçmiş değilim bu da geçmeyeceğim anlamına gelmiyor. Benim derdim başkanlık değil, ben Kandıra’ya başkan olmak için gelmedim ben biz olalım dedim, ben haddimi bilirim dedim. Medya beni 3 dönemdir yazıyor ama ben hiçbir şeyi bilmem biz her şeyi biliriz. Ben haddim olanı bilirim. Bunu bas bas bağırdım eğer Kandıra’ya hizmet edilecekse benim projelerimden yararlanacaksa, benim işletmecilik kültürümden yararlanılacaksa ben Kandıra çocuğu olarak kalmaya razıyım.

İLÇE BAŞKANLIĞINA 3 HAFTA EVRAKLA GELDİM

Emekliyim hiçbir yerle bağlantım yok yarın çantamı alırım gelirim diye bunu söyledim. İlçe Başkanlığına 3 hafta evrakla geldim, yaptıklarımı, yapacaklarımı, kimim, kim olacağım hakkında çok şey söyledim. Adama demezler mi sen ne yaptın şimdiye kadar. Bana bunu diyemezler ve yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyorlar ama adama sormazlar mı sen bu zamana kadar ne yaptın bana bunu diyemezler. Çünkü çalıştığım şirketler dünya devi ve çalıştığım şirketler her yıl büyüme hızını yüzde yirmi 20 - 25 artırıyor. Bu da yönetici birinin nasıl olması gerektiğini gösteriyor.

AK PARTİ’DE ENDİŞE VE KORKU VAR

AK Parti’de bana gelen diğer siyasi partilerden tekliflerle büyük bir endişe ve korku var. Çünkü ben her zaman Kandıralılara şunu söylüyorum. Benim derdim ben değil, benim derdim biz olmak, benim derdim değil bizim derdimiz Kandıra. Bizim derdimiz üretim bizim derdimiz tüketim değil. Şu andaki Kandıra halkı Şok'tan BİM'den a101'den bir şeyler alıyorsa artık bu iş bitmiştir. Ben şehir insanıyım ama bir köy insanı gibi fındığım fıstığım alıp köyde yaşıyorum. Köylülerimiz unutursak şehirlerimizde unuturuz sonra bir bakmışsın elinde hiçbir şey kalmamış.

BEN NİYE BAŞKASININ İTİ OLAYIM

Ben niye başkasının iti olayım. Allah bana akıl vermiş, bana tip vermiş, bana bir kültür vermiş, bir eğitim vermiş ben niye başkasının it olayım kendimin iti olurum tabiri caizse. Beni insanlar neden yürütsün, ben neden insanları yürütmeyeyim. Benim amacım söylemlerime itibar edilmedi ve kale alınmadım hiçbir projem ya da birileri beni kol kola, yan yana, el ele yürüyelim teklifinde bulunmadı ve benim kendi köyüm Barganlı köyüne gidiliyor. Maalesef karşılık bulunmadım. Bizim söylemlerimiz ok gibidir,  yerini bulur. Biz yapamayacağım şeyin sözünü vermeyiz.

HOPARLÖRDE EŞEK GİBİ BAĞIRACAKTIM

Belediye başkanı olsaydım namusum üzerine söz verdm. Kandıra altın çağını yaşayacaktı başaramasaydım hoparlörde eşek gibi bağıracaktım. Sahneye çıkıyorsanız bunun bir duruşu olmalı. Ben her zaman dedim bu iş ekip iş dedim ama bu maalesef karşılık bulmadı. Biz adam yerine konulmadık. Benim hiç kimseden korkum yok ben siyaset ile hiçbir yere gelmedim. Sahip olduğumuz kültürel yapının da, bir bilgi birikimin faydası olmak içinde biz kariyerimizi bırakıp Kandıra’ya geldik. Biz hizmet için geldik, hizmetinizdeyiz dedik ama maalesef olmadı. Kırgınlığım da bu yapmış olduğum çalışmaların hiçbir şekilde karşılık bulamaması içindir. Ben başkan adayıyım ve elimiz ayağımız tertemiz ama bu karşılık bulmadı.

KOCAELİ LOBİSİ BİZ YAPTIK DEME DERDİNDE

Denizde balık yok ama siz olta atıp duruyorsunuz bu nedir bu boşa geçen vakittir. Benim kimseye borcum yok ve ben geldiğim yere kendim geldim. Ben Kandıra için bağırıyorum. Bizim söylemlerimiz fazla geldi Kandıra’ya. Biz nereden geldiğimi iyi biliyoruz, biz köy çocuğuyuz. Ben Kocaeli lobisini geçemedik, biz nerede hata yaptık, neyimiz eksik. Kocaeli lobisi kendi adayları yüzde 55’le kazandığı zaman biz yaptık, kaybettiği zaman aday ezikti demek istiyor. Buna da kılıfına uydurmaktır. Kötü yaptığı zaman Allah’tan iyi yaptığı zaman kuldan bu aptallıktır ve ben neden bu aptallığın yapıldığını anlamıyorum. Hata aptalların işidir. Doğru ata oynamak zorundasınız doğru ata oynamazsanız bu işletmenin para kaybettirmektir ve partiye oy kaybıdır. Makamlar bizim değil Allah’ındır.”

 

 

09 Şubat 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?