Reklamı Kapat

Ahmet Çokyaşar’dan Çok Sert Açıklama! Polis Orantısız Şekilde Evlere Girdi!

Romanlar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, bu akşam yaşanan olaylarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Çokyaşar, “Yaşanan olayları gördüğümüzde orantısız bir güç kullanıldığı ortadadır. Polislerimizin romanlara devletin gücünü bu şekilde gösterilmesine gerek yoktur” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Serdar Mahallesinde asker uğurlama eğlencesinde çıkan kavgaya müdahale etmeye gelen polis ekibine mahalleli saldırdı. Polis ekipleri ve mahalleli arasında çıkan arbedede 6 polis memuru yaralanırken 7 kişi gözaltına alındı. Romanlar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BU AKŞAM KALKAN SELAYET KANUNU UYGULANDI

“Bu Gece İzmit Serdar Mahallesi’nde hiç tasvip etmediğimiz olaylar yaşandı. Polis selayet kanununda eskiden bir roman mahallesinde yaşanan olaylar olduğunda mahalle abluka altına alınır. Suçlu veya suçlular bulunana kadar bütün evlere polis girerdi. Artık bu yasa yok kaldırıldı bu aksamda buna benzer böyle bir durum oldu. Düğünde gençlerin kavgasını ayırmak için gelen polis ile vatandaşlar karşı karşıya geldi”

ÇEVİK KUVVETİN ÇEKİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK

Gelen telefonlar üzerine hemen bölgeye gittik. Olaylar hala devam ediyor. Çevik kuvvet evlere girerek taş atanları bulmaya çalışıyordu. Vatandaşlar polisin girdiği her eve biber gazi sıkarak girdiğini tepki gösterenlerinde karga tulumba kelepçelenip götürüldüğünü söylüyordu. İlçe emniyet müdürü olay yerindeydi. Çevik kuvvetin çekilmesi gerektiğini söyledik.

ORANTISIZ BİR GÜÇ KULLANILDIĞI ORTADADIR

Sanırım yaşadığı o anki ambiyastan olsa gerek buna ben karar veririm siz kim oluyorsunuz şeklinde bir ifadede bulundu. Bizim amacımız olaylar yatışsın vatandaşla polis karşı karşıya kalmasın. Olaylar büyümesin şeklindeydi. Bu olayı farklı kullanabilecek art niyetli insanlara fırsat vermemek başlıca sebeplerdendi. Polise askere son derece bağlı bir millettir Romanlar bunu tüm Türkiye bilir buna zarar gelsin elbette istemeyiz. Yaşanan olayları gördüğümüzde orantısız bir güç kullanıldığı ortadadır. Polisimizin iki gencin kavgasından sonra yaşanan gerginlik sonrasında yaptığını kabul etmek mümkün değildir. Bir polis kardeşimizin başına taş gelmiş ve yaralanmış çok üzüldüm.

DEVLETİN GÜCÜNÜ BU ŞEKİLDE GÖSTERMESİNE GEREK YOK

Bırakın başına taş gelmesine ayaklarına taş değmesin Polislerimizin ROMANLARA DEVLETİN gücünü bu şekilde göstermesine gerek yoktur. Romanlar Devletinin her daim yanındadır ve yanında olacaktır. Polisimizin böyle bir durumda olayları yatıştırması gerektiği yerde orantısız bir şekilde evlere girmesi çoluk çocuklu evlere girerek biber gazı sıkmasını aklımın almadığını belirtmek isterim. Devletin gücü böyle gösterilmez kanaatindeyim. Bu Tarz hâller her daim Romanları kullanmak için fırsat kollayan bir takım üst akıllara malzeme vermekten öteye gitmez.

VALİMİZ ÇEVİK KUVVETİN ÇEKİLMESİ İÇİN TALİMAT VERMİŞTİR

Bizi yakından tanıyanlar bilir ki her daim polis teşkilatıyla uyumlu programlar ve projeleri hayata geçirdik bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz Romanların Devletine Polisine Askerine gösterdiği saygıyı herkes bilir hiç kimsenin bunu zedelemeye hakkı yoktur. Buradan kendilerine malzeme çıkarmak isteyenler olabilir ancak bilsinler ki başaramazlar biz tepkimizi gösteririz yapılan yanlış düzelsin diye bizimde yaptığımız bir yanlış varsa bizde onu da düzeltiriz. Bu arada yapılan görüşmeler sonucunda Sayın Valimiz Çevik kuvvetin mahalleden çekilmesi talimatı vermiştir. Geçmiş olsun İnşallah bir daha olmasın dileklerimle…

10 Şubat 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?