Reklamı Kapat

Gebze EYT'den Önemli Açıklama!

EYTSYDD Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. Alınan karar doğrultusunda tüm illerde yayılmayı planlayan EYT dernekleri federasyon olma yolundada emin adımlarla ilerliyor.

Ömer Faruk Güler
Ömer Faruk Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

EYTSYDD Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. Alınan karar doğrultusunda tüm illerde yayılmayı planlayan EYT dernekleri federasyon olma yolundada emin adımlarla ilerliyor. Bu amaçla Gebze ilk dernekleşen Gebze derneği oldu. Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği süreçle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

EYT GÖNÜL İŞİ

EYT'nin federasyonlaşma yolunda dernekleşem Gebze'deki EYT'liler yaptıkları açıklamada, "Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğimiz mağduriyetlerin giderilmesi için açıldı..Olağanüstü genel kurulda federasyonlaşma kararı alan EYTSYDD Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. İlk dernekleşen Gebze Derneğimiz olmuştur.Derneğimiz  üylerimizle birlikte Yılmadan yorulmadan bıkmadan usanmadan kararlılıkla mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir inanıyoruz birlikte başaracağız birlikte kazanacağız." dediler.

DERNEĞİN TÜZÜĞÜ NELERİ KAPSIYOR

"Tüzüğümüz ABO Kıdem tazminatı Staj mağdurları gibi Sosyal Güvenlik Sisteminde oluşan bütün mağduriyetlerle mücadele etme alanını kapsıyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma hukuksal ve pisikolojik destek vermeyi amaçlıyor. Alt komisyonlar kurularak işsiz çalışamayan zor durumda olan arkadaşlarımız için projeler geliştirmek gibi hedeflerimiz ve çalışmalarımız olacaktır."

"Prim gününü doldurduğu halde yaş beklemek zorunda kalan milyonlarca insan var. Bu ciddi bir mağduriyet Çok basit bir yasal düzenlemeyle derhal çözülebilir ve çözülmesi gereken bir durumdur"

EYT MÜCADELESİ KAZANILACAKTIR

Açıklamalar şöyle devam etti, "Hükümetin EYT sorunu karşısında kör ve sağır bir yaklaşım içinde olduğunu   EYT mücadelesi eninde sonunda kazanılacaktır. Hatta kazanılmış da bir mücadeledir. Çünkü bütün Türkiyenin vicdanında kazanılmış bir mücadeledir."

"EYTnin maliyet tartışması haline getirilmesi kabul edilemez. Emeklilik bir maliyet yük değil bir haktır. Bu ülkede yaşayan herkes için. Devletin de temel sorumluluğu ve görevidir."

"Biz bu vatanın ÖZ EVLATLARI mağduriyetimizi haykırırken ilgisiz kalınmayacağına inancımız tamdır.

Bu onurlu hak arayışımızda sesimizi duyun."

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dengiz TEL: 05355293317

Başkan Yardımcısı Özgür Kotan TEL:05378816971

Genel Sekreter Selçuk Süzen TEL: 05345804230

Sayman Nuh Erdoğan Erdoğan TEL: 05335734720

Basın D. Gürcan Yüceak TEL: 05346516164

ADRES: Mustafapaşa Mah. Şehit Yılmaz Argon Cad. No. 116/E Gebze/ Kocaeli

14 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Ömer Faruk Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?