Reklamı Kapat

İmamoğlu TÜPRAŞ'tan O İsmi Genel Sekreter Yardımcısı Yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce TÜPRAŞ'ta görev yapmış isimlerden birini daha atadı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk olarak, 2005-2015 yılları arasında TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü yapan sonrasında emekliye ayrılan Yavuz Erkut’u genel sekreterliğe getirmişti. İmamoğlu’nun TÜPRAŞ’tan yaptığı ikinci atama Mehmet Murat Kalkanlı. 20014-2018 yılları arasında TÜPRAŞ’ta yöneticilik yapan, son olarak Proje ve Yatırımlar Direktörü olarak çalışan Kalkanlı’yı İmamoğlu, genel sekreter yardımcılığına getirdi.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

İmamoğlu’nun üçüncü TÜPRAŞ ataması ise Turgut Tuncay Önbilgin. Kurumda önce Yatırımcı İlişkileri ve Stratejik Planlama Müdürü, son olarak da Finansal Planlama ve Yönetim Raporlama Direktörü olarak çalışan Önbilgin de Büyükşehir Belediyesine genel sekreter yardımcısı oldu. Böylelikle ikisi çalışan, biri emekli olmak üzere üç TÜPRAŞ’lı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin en tepedeki yöneticileri oldu.

Genel sekreter yardımcısı Turgut Tuncay Önbilgin’e, Mali Hizmetler ve Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı ile İştirak Şirket Genel Müdürlükleri gibi çok önemli birimler bağlandı. Yani paranın başında Önbilgin olacak. TÜPRAŞ’lı diğer genel sekreter yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı’ya ise Fen İşleri ile Etüt ve Projeler gibi önemli daire başkanlıkları bağlı bulunuyor.

TURGUT TUNCAY ÖNBİLGİN KİMDİR?

1962 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Turgut Tuncay Önbilgin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi tamamladı. 
1989 yılında ABD Toledo Üniversitesinden Yüksek Lisans (MBA) derecesi aldı. 
İş hayatına 1990 yılında burslusu olarak okuduğu TÜPRAŞ’ta Bütçe Kontrol Müdürlüğünde uzman olarak başladı. 
Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak şirketin halka arz ve özelleştirme çalışmalarında yer aldı. 
Tüpraş’ın özelleştirmesi sonrası şirkette Yatırımcı İlişkileri ve Stratejik Planlama Müdürü ve Finansal Planlama ve Yönetim Raporlama Direktörlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu.
Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisanslarına sahiptir.
İleri derecede İngilizce bilen Önbilgin evli ve iki kız babasıdır.

17 Ağustos 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?