Reklamı Kapat

10 Yıllık Hasret Bitti! Kocaelispor'da Transfer Yasağı Kalktı!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Yönetim Kurulu bugün saat 13:30'da Seka Park Otel'de transfer tahtası ve transferler ile ilgili açıklamalarda bulunuyor...

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Yüz binlerce Kocaelispor taraftarının 10 senedir heyecanla beklediği yasak nihayet açıklandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez bugün 13.30'da kameralar karşısına geçerek transfer yasağının kaldırıldıklarını açıkladı. Böylece Kulübün 10 yıldır devam eden yasağı resmi olarak kaldırıldı.

BUGÜN KOCAELİSPOR BAYRAMI

Toplantının başında konuşan kulüp başkanı Hüseyin Üzülmez: “Bugün Kocaelispor tarihinin Kocaeli tarihinin Kocaeli de spor tarihinin çok önemli bir günü. Bugün doğduğu günden kendini bildiği günden beri Kocaelispor’un peşinde koşan, 7’den 70’e Kocaelispor’u sevenlerin 10 yıldır beklediği gün bugündü. Kocaelispor için bugün bir bayram. 30 Ağustos ile birlikte Kocaelispor bayramını da kutluyoruz. Çok yoğun geçen 3 aylık süreçte maddi manevi bize desteği olan, Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Onun varlığı en sıkıntılı zamanlarda bizlere tembihleri ile bizlere verdiği motivasyonla çok sıkıntılı geçen süreci atlattık.

10 YILLIK BORCU TEMİZLEDİK

Bu süreç içerisinde tüm kalbimle Kocaelispor camiası adına teşekkür ediyorum. En büyük payı başkanımıza vermek istiyorum. Valimiz, siyasi parti il başkanları milletvekillerinin tmamaı olmasa da ilçe belediye başkanlarımız bizlere destek verdi. Sanayiciler tüccarlar destek verdi. Taraftarlar manevi destek verdiler, yönetim kurulu fedakarlık göstererek çalıştı.  Takımın 10 yıllık vergi ve SGK borçlarını yapılandırdık, 10 yıllık borcu temizledik.  Türkiye’de bulunan kulüplerin yüzde 10’unda olmayan kadar temiz bir kulüp yarattık. Her zaman söylediğim gibi bu zorlu sürecin sonunda sportif başarıda gelecek, kayıpsız bir şekilde beyfendisi olduğumuz Süper lige giden yolun başlangıcının bugün olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

"KENTİN KAYNAĞINI KENTE VERDİK"

Başkan Büyükakın ise "Gurur ve mutluluk duyuyorum. Benim açımdan olay en başından beri aynı noktadaydı. Kocaelispor bu kentin bir markasıdır. Bu kent marka kendi olacaksa Kocaelispor ayrılmaz bir parçadır. Kocaelispor'u süper ligde görmek bu kentin tüm kesimlerinin meselesi olmalıdır. Biz de üzerimize düşeni yaptık. Bu bizim borucmuzdur. Bir lütufta bulunmadık. Biz de sahip çıktık. Kentin kaynağını yine kente kullanma kararını verdik." dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN DEV DESTEK

 Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 milyon TL paranın Kocaliespor'a verildiğini söyleyen Başkan Büyükakın, "Daha önce defalarca söyledik. Kocaelispor'un Süper Ligde oynaması inanılmaz reklam ve tanıtım vesilesidir. Bu yaklaşımdna bakarak böyle bir sorumluluğun altına girdik. kamu kaynağının israfı olarak görmüyrouz. kocaeli'nin tanıtımı olarak görüyoruz. Şüphesiz farklı yaklaşımlar olacaktır. Kocaelispor'un marka değerine yatırım yapmayı bu kentin tanıtımına hizmet olarak gördük." şeklinde konuştu.

KAMU KAYNAĞINI MARKA DEĞERİ İÇİN KULLANDIK

Bu kamu kaynağı israfı olarak değerlendirilmesin. Gelecekte Kocaeli’nin marka değerine katkı sunacaktır. Kocaeli’nin Süperlig’de olması inanılmaz bira tanıtım. Bu yaklaşım ile büyükşehir ile sorumluluğun altına girdim. Kamu kaynağının israfı asla değildir, Kocaeli’nin tanıtımına yatırımdır. Farklı yaklaşımlar olabilir. Kamu kaynağını daha önce kullanamyacağınızı söylemiştiniz diyebilirler. Marka değeri için böyle bir adı mattık.

TAKIM YÖNETİLEBİLİR HALE GELDİ

Yeniden başlıyoruz. Her şey bitmiş değil. Bu seviyede desteklerle Kocaelispor’un yeni bir sayfa açması önemli bir konu. Süperlig çok ciddi bir hedef. Bunun için yapmamız gereken çok iş var. Kentin tüm unsurlarının takımı sahiplenmesi lazım. Sadece Büyükşehir desteği ile takım Süper lige çıkamaz. KEV tesislerinden gelen para ile takım yönetilebilir bir hale geldi. Kocaelispro’u birlikte lige çıkaracağız” dedi.

29 Ağustos 2019 - Spor

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?