Reklamı Kapat

Hülagü Hak Yemedi

Kocaeli Üniversitesi ‘nde çalışmakta olan sözleşmeli işçilerin 2018 nisan ayında 696 KHK ile kadroya geçen işçilerin ; personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmelerinde asgari ücretin yüzdelik fark hakları bulunmakta idi.Kadroya geçen işçilerin yüzdelik dilimleri hiçbir kamu kurumu tarafından ödenmemişti.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Pek çok kurumda ve kurumumuzda çalışanlar  çalıştıkları Kamu kurumlarına karşı  yüzdelik fark ücretleri için mahkemelere yönlendirilmişken;

Kocaeli Üniversite yönetimi  ve işyeri temsilcleri Fatih Yavuz,Y.Cem Bostancı,Mustafa Çalımın  başhekimliğimiz aracılığı ile yaptıkları çalışma neticesinde ortak noktada buluşularak açılacak davalar nedeni ile  kamu zararının önüne geçilmiş  Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü  başkanlığındaki  yürütme kurlu kararı ile ödemenin  yapılmasına karar verilmiş; ocak 2020 itibari ile yüzdelik dilimler yansıtılarak maaş ödemeleri yapılmıştır.

Her fırsatta biz kocaman bir aileyiz ,çalışanlarımızın sorunları bizim  sorunumuzdur anlayışıyla çalışanlarına değer veren her zaman onların yanında olan haksızlık her seferinde daha büyüğünü doğurur mantığıyla çalışanların hakkını  adaletli bir şekilde teslim eden ve ilave tediye alacakları dahil ödemelerinide gerçekleştiren  Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü  ve hastane yönetimi alınan bu kararla Türkiye de işçinin  yüzdelik fark ücretini ödeyen tek ve ilk üniversite yöneticileri olmuştur.

Çalışanlar tarafından bir  toplantı düzenlenerek Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü,ve çalışanların her zaman  arkalarında duran Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Nuh Zafer Cantürk,Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Burhan Eres’e teşekkürlerini sunup çiçek taktim ettiler.

19 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Asicocuk - hastahane tarafındaki güvenlik personelinin hakkını yemediokul tarafındakı güvenlik görevlilerinin hakkı yenıldı farklar bizlere verilmedi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Mart 17:34
07

Sezgün - Rüşvet alan memur memur nerdeyse ödüllendirildi.Ödüllendiren kim Rektör, kim Personel daire başkanı.Hak hukuk kime?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Şubat 20:32
06

Koü Öğrencisi - Öğrencinin hakkını çok güzel yediniz ama.Rektöre sadece tweet ile ulaşabilmek nedir ? Zaten tweet işine gelmiyorsa cevap verilmiyor.Dilekçe yazsan cevap yok.Böyle devam edin lütfen ... Yatağa girince vicdanınız rahat ediyorsa tabi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:37
05

Sezgün - 15 yıllık hizmetini hiç eden mi adaletli?

Odasını önünde ağlayan , görüşmek için yalvaran çalışanını duymayan mı adaletli?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 11:45
04

Sezgün - İki dil bilen 4 yıllık üniversite mezununu askeri ücretle çalıştıranmı adaletli?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 11:42
03

Sezgün - Sahte imza atmış dekanına inananmı adaletli?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 11:41
02

Sezgün - Keyfi uygulamalarıyla savunmasını bile almadan askeri ücretle çalışan çalışanının işine son verdileren Rektörmü adaletli?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 10:34
01

Sezgün - 15 yıllık hizmet etmiş olan çalışanını yöneticilerinin yalan yanlış söylemlerine inanarak, onlarca kez randevu talebinine bile cevap vermeyen Rektör ün adaletli olduğunu söylemek hiçte inandırıcı değil.Ama Allah ın adaleti her zaman vardır.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 10:31


Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?