Reklamı Kapat

Metin Külünk; Cumhurbaşkanımız ile Ak Parti arasında makas açılmaktadır!

Ak Parti’nin millet tarafından kurulduğunu ve gelinen noktaya kolay gelinmediğini ifade eden Ak Parti tabanının sevdiği isim eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk, teşkilatlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hızını yakalamaları konusunda önemli bir uyarıda bulundu.

Ahmet Akçaalan
Ahmet Akçaalan Tüm Haberleri

BÖLÜM;1

Ak Parti teşkilatlarının ve tabanın sevdiği isim eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Bugün Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan ile sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında parti teşkilatlarına önemli uyarılarda bulundu. Külünk, “Bugün üzülerek ifade ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ak Parti arasında makas açılmaktadır. Kongreler bu makası kapatmak için bir fırsattır” ifadelerini kullandı.

2023 DÜNYA TARİHİNİN KIRILMA NOKTASI

Türkiye’nin büyük bir mücadelesi olduğunu ve 2023 hedefine dikkat çeken Metin Külünk, “2023 dünya tarihinin kırılma noktasıdır. Batı uygarlığının çöküşünün Türkiye’nin çok daha güçleneceği yıl olacaktır. Bu hedefe inanmak, partileri aşan bir durumdur. 82 milyon her birimiz bu hedefe kitlenmeliyiz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’Yİ MİLLET KURDU

Ak Parti içi değerlendirmesinde ise Külünk, “Ak Parti bir bütündür. Parti içinde eksiklikler olur, hatalar olur. İstişare kültürünün uygulandığı yerler var uygulanmadığı yerler var. Ak Parti kurulalı 19 yıl oldu. Türkiye’nin en büyük partisi elbette yanlışı olur. Türkiye’nin gelecek hedeflerinde en önemli rolü Ak Parti üstlenmiştir. Ak Parti’yi en temel özelliği millet kurmuştur” dedi.

YÖNETİCİLER CUMHURBAŞKANINA YETİŞMELİDİR

“Siyasal mücadelede milletle inatlaşılmaz. Milletin görmek istediğini önüne koymak gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımızın en temel liderlik özelliği milletin beklentilerine cevap veren liderlik modelidir.  Sayın Cumhurbaşkanımızın liderlik modeline mahalleden, ilçeye ile kadar herkes ayak uydurmak zorundadır. Millet başka bir tarafta parti yönetimleri başka bir tarafta olmasın. Bugün üzülerek ifade ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ak Parti arasında makas açılmaktadır. Kongreler makası kapatmak için bir fırsattır”

ARKADAŞCILIK, HEMŞERİCİLİK, OKULCULUK

“Ak Parti dar alan milliyetçiliğin partisi değil. Dar alan milliyetçilikten kastım arkadaşçılık, hemşericilik, okulculuk, ahbaplık kültürünün merkezde olduğu bir yer değil. Bu anlamda kim Ak Parti hareketini bu söylediğim dar alan milliyetçiliği için kullanıyor küçültüyorsa onlar milletimize, ümmete, insanlığa haksızlık ediyorlar.”

HATA YAPAN ARKADAŞLAR KENDİNE GELMELİ

“Ak Parti’yi bu temelde değerlendirip hata yapan arkadaşların kendine gelmesi lazım, yanlış yapan arkadaşların kendine gelmesi lazım. Millet sokağında, mahallesinde, ilçesinde, ilinde Sayın Erdoğan çizgisinde yöneticisi olsun istiyor. Kibirden uzak tevazunun adresi, benden uzak bizin adresi, güvensizlikten uzak güvenin adresi sokakta işaret edilen, bu var ya bu dedikleri en sevilen kişiyi görmek istiyor.

MİLLET ÇARESİZ DEĞİL, BİZ MİLLETE MECBURUZ

“Biz milletin beklentilerini karşılamak ile yükümlüyüz. Millet çaresiz değildir, biz millete mecburuz. İl başkanı, il yöneticisi, ilçe başkanı, ilçe yöneticisi araştırmalarda mahallesi ve ilçesinin en sevilen ve en bilinen adamı çıkmıyorsa dönüp millet bizi anlamıyor demeyeceksin, neyi eksik bıraktım da ilçede tanınmıyorum, neden sevilmiyorum sorusunu soracaksın. Bugünlere kolay gelmedik”

 

 

# METİN KÜLÜNK İLE İLİŞKİLİ:

17 Nisan 2020 -

Muhabir Ahmet Akçaalan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?