Reklamı Kapat

Berber Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Yeni Fiyat Listesi!

Kocaeli Berberler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkan Mustafa Bozkurt, bugün yeni tarifeye geçtiklerini bildirdi. Yeni tarifeye göre fiyatlara zam geldiğini belirten Kocaeli Berberler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkan Mustafa Bozkurt, “2019 yılı içerisinde alınan ürün ve hizmetlerde ve temel harcamalarda yaşanan fiyat artışları sektörümüzü de bu anlamda etkilemiştir” ifadelerini kullandı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YENİ FİYAT UYGULANACAK

Kocaeli Berberler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkan Mustafa Bozkurt, Fuar İçi Sivil Toplum Merkezi’nde düzenledi. Gerçekleştirilen basın açıklamasıyla 2019 yılı için yeni çıkan fiyat listesini açıkladı. Bozkurt açıklamasında, “Hepimizin malumu 2018 yılı ve içinde bulunduğumuz 2019 yılı içerisinde alınan ürün ve hizmetlerde ve temel harcamalarda yaşanan fiyat artışları sektörümüzü de bu anlamda etkilemiştir” sözlerini kullandı.  

“FİYAT ARTIŞLARI BİZLERİ DE OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Bozkurt, devamında şu ifadeleri kullandı; Gönül isterdi ki sektörümüzde ve genel harcamalarımızda yaşanan bu fiyat artışları olmasaydı. Ve bizler de bu düzenlemeye mecbur kalmasaydık. Zira gerçekleşen bu tür fiyat artışları tüketicilerimizi olduğu kadar hizmet sektöründe olan bizleri de olumsuz etkilemektedir. Ben eminim ki esnaflarımız tarifedeki değişikliği müşterisine söylerken sıkılarak söyleyecektir.

“ARTIŞ YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Ama iş yerlerimizi açık tutmak ve hizmet vermeye devam etmek için bu artıştan yapmak zorundayız diyen Bozkurt, “Sektörümüz eskiden sermayesiz bir meslek olarak adlandırılıyordu ama artık insanlarımızın kişisel bakımına önem vermeye başlaması sektörümüzde de yeni yeni kozmetik ürünlerin kullanılmasına ve dolayısıyla bu ürünlerin de verilen hizmette bir maliyet oluşturduğunun bilinmesini isteriz.

“TARİFEMİZ UYGULAMAYA GEÇTİ”

Bozkurt, “Bir önceki çıkan tarifemiz 10 Kasım 2017 tarihinde çıkmış ve uygu1amaya başlanmıştı” diyen Bozkurt, “Aradan geçen 2 yıla yakın süre içinde üyelerimizin temel harcamaları ve gene1 giderlerindeki artışlar (Bağkur, sigorta, işyeri kirası, su, elektrik, ulaşım, teme1 gıda, kozmetik ürünler v.b gibi fiyatların artması neticesinde giderlerini karşılayamaz hale gelmişlerdir. Üyelerimizden gelen tarife talepleri doğrultusunda hazırlanan yeni tarifemiz, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 21 Mayıs tarih, 06 sayılı kararıyla onaylanarak, uygulamaya geçmiştir” şeklinde açıklamasını sürdürdü. 

2019 KOCAELİ BERBER ÜCRETLERİ

1.sınıf eski tarifede saç kesimi 15,00 TL iken, Yeni tarifede 18,00 TL 

2.sınıf eski tarifede saç kesimi 18,00 TL iken, yeni tarifede 22,00 TL

3.sınıf eski tarifede saç kesimi 20,00 TL iken, yeni tarifede 25,00 TL

Lüks eski tarifede saç kesimi 35,00TL iken yeni tarifede 40,00 TL oldu

24 Mayıs 2019 - Ekonomi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?